Rybí olej
Keďže čoskoro sa pravdepodobne blíži stresové obdobie dnešný príspevok bude o tom, ako pomôcť srdiečku zvládať ho dobre. Ja osobne aj napriek tomu že mám 170cm a 52kg mávam zvýšený cholesterol, na ktorý si musím dávať pozor. Jeho hladina sa mi vždy zvyšuje aj pôsobením stresu počas skúškového a preto je dobré v takých obdobiach alebo aj počas normálneho fungovania užívať rybí olej. Ten je zdrojom biologicky aktívnych omega-3 nenasýtených kyselín, ktoré majú kľúčovú úlohu v mnohých dôležitých funkciách tela.  Rybí olej je výborný pri srdcových ťažkostiach, problémoch s vyšším krvným tlakom, pre obehový systém a znižovanie cholesterolu.
Ide o prírodný prípravok, bežne dostupný v lekárňach, ktorý mne osobne veľmi pomáha.
A čo Vy? Ako zvládate stres a skúškové?
Previous
Next Post »

6 komentárov

Pre písanie komentárov
3. mája 2012, 0:15 delete

tiez beriem rybi olej dokonca presne tento uz par mesiacov a môzem povedat ze naozaj pomaha dokonca aj na rast vlasov a nechtov ale je to u kazdeho individualne ... Missy

follow jungleoflipstick.blogspot.com

Reply
avatar
3. mája 2012, 7:07 delete

No já teda neberu rybí olej ale asi začnu :)protože i na mě dost silně působí stres :)

Reply
avatar
Veronika
AUTHOR
3. mája 2012, 8:59 delete

Stres se snažím ventilovat procházkami, sportem (nejlíp u mě zabírá pilates) a pak nějakou fyzickou prací. :) Snažím se jím nenechat strhnout. Rybí olej nepoužívám, ale díky za tip, třeba časem začnu. ;)

Reply
avatar
Danustha
AUTHOR
3. mája 2012, 10:06 delete

Přesně tyto tabletky taky beru a musím říct že pomáhají. Dokonce mi zlepšili i vlasy a nehty což sem ani nečekala. ;)
Zrovna rozjíždím nový blog, tak kdybys měla chuť přijď se podívat ;)

http://makesbeliave.blogspot.com/

Reply
avatar
nina
AUTHOR
3. mája 2012, 10:57 delete

zvýšený cholesterol? to ti teda nezávidím, ale ľudia si mylne myslia, že je to ich stravou a nadváhou a podobne. ale to má len veľmi slabý vplyv. myslím, že je to skôr genetika. neviem či pravidelne cvičíš, ale to pomáha zvýšiť hladinu dobrého cholesterolu, čo by bolo v tvojom prípade celkom prospešné :) rybí olej neužívam, ale ak vravíš, že prd skúškovým sa to hodí, asi si nejaký poriadim :)

Reply
avatar
5. mája 2012, 13:19 delete

nina - musím sa priznať, že necvičím ale ja napriek tomu mám pohybu pomerne dosť. So snúbencom sa veľmi radi prechádzame a cez týždeň nachodíme naozaj veľa kilometrov :) Ale vstupujem si do svedomia, a budúci týždeň začínam s Pilatesom :)

Reply
avatar