Jesenná kozmetická výbava

Dnes som sa rozhodla pre taký menší teoretický článok, o tom, čo by Vám nemalo chýbať vo vašej jesennej kozmetickej výbave. Dnešné výrobky sú len obrazné, ale ako budú pribúdať dni budem na blog pridávať recenzie tých, ktoré mám reálne doma odskúšané. 
Dôvod pre tento článok je to, že opäť je postupne potrebné začať si meniť veci na poličke. Kozmetika je podstatná súčasť celkovej starostlivosti a preto je dobré, ak sa počas roka mení. Povedala by som, že ,,drastické zmeny" by mali byť dve - v lete a zime, ale nakoľko ja jej mám doma naozaj veľa robím ešte dve dodatočné na jeseň a na jar.
Meniť je dobré masky, peelingy, krémiky a dokonca aj dekoratívku. O čom teda píšem?

1, Vlasy


Kým ja som v lete používala všakovaké prírodné masky, na doplnenie hydratácie, na lesk, na objem, teraz je dobré urobiť reset a dať si vlasy dokopy. Ideálne je dopriať vlasom nejakú hlbkovú kúru, ktorá ich vyživý a nakopne pred zimou.

2, Krémiky


Množné číslo som použila z toho dôvodu, lebo ja osobne si mením nielen krém na tvár ale aj na telo. Leto je čas, kedy používam veľmi hydračné priam až gélové krémiky na tvár, ale teraz by mi už úplne nestačili. Moja pleť je mierne suchá (v zime extrémne) a citlivá a preto reaguje na akékoľvek zmeny veľmi rýchlo. Gélový krém teraz nahradím nejakým klasickým hydratačným, ktorý mojej pleti dodá, čo potrebujem.
Čo sa týka krémov na telo, platí to isté. Krémové peny, gélovité krémiky pôjdu dozadu a vytiahnem nejaké viac hydratačné, o čosi viac hutné.

3, Dekoratívna kozmetika
V dekoratívnej kozmetike bude u mňa zmena asi najciteľnejšia. Síce krásne ale príliš výrazné farby pôjdu tiež niekam dozadu a budú nahradený niečím primeranejším novej sezone. Tyrkysové tiene, linky, oranžové lesky a rúže sú podľa mňa proste letné záležitosti a majú uvoľniť miesto zemitým farbám.

A čo Vy?  Meníte si nejako Vaše kozmetické výrobky? Ak áno, ktoré?

Previous
Next Post »

8 komentárov

Pre písanie komentárov
Elle Pomsar
AUTHOR
1. septembra 2013, 8:58 delete

Ja to mam tiez podobne, s prichadzajucou jesenou a zimou siaham po vacsej hydratacii co sa tyka osetrujucej kozmetiky, pri dekorativnej ani nie, tam praveze rada pouzijem aj v zime nieco na rozziarenie. ;)

Reply
avatar
1. septembra 2013, 9:56 delete

já s ochlazením začínám používat jiné krémy, protože mám sušší pokožku. U dekorativní kosmetiky nepoužívám třeba jako stíny moc pastelové barvy apod.

Once Upon a Time

Reply
avatar
1. septembra 2013, 10:56 delete

Ošetrujúca je aj u mňa najpodstatnejšia, pleť naozaj veľmi reaguje na zmeny počasia :(

Reply
avatar
1. septembra 2013, 10:56 delete

Ja tiež tak, teraz skôr zemité farby, tmavšie :)

Reply
avatar
Juli ana
AUTHOR
1. septembra 2013, 11:00 delete

Presne tak, oranžové rúže, výrazné zelené tiene, aqua tiene, všetko odkladám. Pomaly odložím aj BB cream a vrátim sa ku klasickej kombinácii- krém+báza+make-up. No a o chvíľu nastane aj čas samoopaľovania, aby som s mojimi kruhmi pod očami nevyzerala ako obilná moľa.

Reply
avatar
1. septembra 2013, 12:49 delete

Juuj na BB krém som zabudla, super si to doplnila! Presne presne, aj u mňa ide kombinácia krém niekedy báza a určite make-up :)

Reply
avatar
Bellatrix
AUTHOR
1. septembra 2013, 13:25 delete

hutnejsie - mastnejsie kremy, vyzivnejsie masky na vlasy a celkove viac dekorativnej kozmetiky. v lete, obzvlast ked som opalena sa citim dobre aj uplne bez make-upu, ked je teplo tak by sa to na mne aj tak topilo, a vseobecne sa pocas zimy viac o seba staram a viac pouzivam kozmetiku

Reply
avatar
Tereziie S.
AUTHOR
1. septembra 2013, 15:26 delete

Určitě to budou výživnější a hutnější krémy, z dekorativní kosmetiky změním možná jen odstíny rtěnek a tvářenky :)

Chtěla bych tebe a tvé čtenáře pozvat na svůj blog, kde právě probíhá giveaway na téma back to school :) Budu ráda, když se zúčastníte.

http://tereziiestaysalive.blogspot.cz/2013/08/ready-for-school.html

Reply
avatar