Robíme vlny s Philips žehličkou

Dnes Vám prinášam moje ďalšie skúsenosti s mojou novou Philips kulmo/žehličkou, tento krát v prevedení kulmy. Ešte raz spomínam, že ide o takú špeciálnu záležitosť, žehličku, ktorá jednak vlasy krásne vyžehlí, ale vďaka špeciálne ohnutým platniam ich aj ľahko natočí. O samotnej žehličke ste si mohli prečítať tu (klik) a o tom ako sa s ňou žehlilo tu (klik).  Na túto točiacu časť som sa strašne tešila, aj keď som mala aj trochu strach, lebo som nikdy predtým neskúšala vlny so žehličkou. Moja stará žehlička bola totiž strašne hrubá, takže to sa nedalo. Na vlnkovanie som si prvýkrát vyhradila sobotu, aby som mala dostatok času, keby to nešlo. Môj strach bol však zbytočný, pretože je to neskutočne jednoduché a dovolím si povedať, že ešte rýchlejšie ako s kulmou. 


Podstata spočíva v tom, že musíte prameň vlasov zacvaknúť a následne obtočiť žehličku a potom ju už len ťahať dole. Naozaj nič zložité. Urobia sa vám pekné, podľa mňa veľmi prirodzené vlny, ktoré dodajú pekný objem. Rozdiel je hlavne naozaj v tom, že vlasy pôsobia prirodzene – nie ako na porcelánovej bábike.

Každopádne tu vidíte moje vlasy umyté – vyzerajú akoby pod nimi vybuchol granát. Následne som na nich naniesla sprej na ochranu pred použitím tepla a krásne natočila. Potom som ich jemne prelakovala aby účes držal.Myslím, že rozdiel je naozaj veľký, vlasy získali objem po celej dĺžke, sú krásne lesklé a vyzerajú elegantne. Vlny mi držia krásne dva dni a ja sa nemusím trápiť deň potom, ako budú vyzerať moje vlasy po výdatnom spánku. Táto žehličko/kulma je praktická najmä v tom, ak niekam cestujete a nechce sa Vám vláčiť aj jedno aj druhé, alebo ak nemáte vo svojej výbave ani kulmu ani žehličku - kúpite si toto a máte aj aj. Samotné robenie vĺn je naozaj len o zvyku, stačí si pozrieť nejaké videá na internete a chytiť cvik, čo máte hneď druhým ťahom. 

Nikdy však nezabúdajte pred hocijakým tepelným upravovaním vlasov použiť ochranné spreje, oleje alebo masky. Vlasy tak budú menej ohrozené pred vysokým teplom a v závere budú pôsobiť ešte lesklejšie.


A čo Vy? Robievate si niekedy vlny s žehličkou? Máte radšej vlnité či rovné vlasy?

 
Previous
Next Post »

17 komentárov

Pre písanie komentárov
Veronika
AUTHOR
27. septembra 2013, 9:20 delete

Vlny dělá pěkné a ty máš krásné vlasy.
Já žehličku nepoužívám, protože mám vlasy rovné. Občas je ale dělám vlny pomocí elektrických natáček. Nejdéle mi ale vlny drží po použití "trojkulmy" od label.m, kterou si asi pořídím. Dělá krásné přirozené vlny a netrvá to dlouho.

Reply
avatar
27. septembra 2013, 9:23 delete

Mne sa najviac páčia vlasy po teplých natáčkach, ale na to, koľko je s nimi roboty mi ten efekt veľmi krátko vydrží asi len 6 hodín :(

Reply
avatar
27. septembra 2013, 9:37 delete

Já se lekla, že ta první fotka je už po natočení! :D Vlny žehličkou mám ráda a tobě se to povedlo hezky.

Reply
avatar
27. septembra 2013, 9:50 delete

:DD to by som sa aj ja lakla :)

Reply
avatar
27. septembra 2013, 11:14 delete

vyzerá to fajn :))

http://styleofsistersblog.blogspot.sk/

Reply
avatar
Helena D.
AUTHOR
27. septembra 2013, 13:36 delete

Moje vlasy po umytí vypadají podobně, konce jsem si ještě odbarvovala ombre barvou, takže jsou jak sláma :D Ale velký dík žehličce, která to vždycky opraví ;)) Já ji mám od Remingtonu a taky s ní žehlím i natáčím, je to můj nejlepší pomocník :))

Reply
avatar
27. septembra 2013, 14:00 delete

to si viem živo predstaviť :D ja som mala kedysi také záchvaty, že som mala blond, takže viem o čom hovoríš :)

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
27. septembra 2013, 17:01 delete

Mne sa páčia vlnité vlasy, prirodzene mám rovné. Ale nikdy mi nedržia dlhšie ako 2 hodinky :(
to bude chcieť veľa laku na svadbu :D

Reply
avatar
27. septembra 2013, 17:30 delete

moc hezké vlny a máš teda krásně husté vlásky!

Once Upon a Time

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
27. septembra 2013, 19:41 delete

pekne no niekedy by to chcelo aj fotku z predu nech vynikne uces lepsie :)

Reply
avatar
28. septembra 2013, 10:33 delete

Ale od kaderníčky to určite vydrží dlhšie, oni majú všetky tie super zázračné výrobky :)

Reply
avatar
Pampeliska
AUTHOR
1. októbra 2013, 17:11 delete

Milujem vlnité vlasy, ale zrejme preto že moje sú najčastejšie rovné :) Upravené vlasy mi dlho nevydržia, asi používam slabé tužidla, laky... alebo netuším čo, lebo po pár hodinách sa mi vlny vyrovnajú a potom je zo zabitého času pri tvorbe... Takže už dlhšie nekulmujem.

Reply
avatar