Lacný týždeň: Dermacol krém na nohyViackrát som na blogu spomínala, že moje nohy, to je čistá tragédia. Neviem, či je to tým, že nosím opätky, alebo nejaká divná genetika, ale ak si ich nebodaj týždeň nenatriem a raz za 3 týždne nemám pedikúru, nejaká čarodejnica z rozprávky mi môže s výzorom mojich nôh konkurovať.
Páči sa mi, ako pravidelne počúvam komentáre typu ,, že ťa tie nohy nebolia v tých topánkach..ako vydržíš celý deň chodiť na takých štekloch..počkaj ako ťa budú nohy bolieť keď raz budeš stará" Ja sa vždy len pousmejem a v duchu si poviem - čakať na nič nemusím, nohy ma neskutočne bolia každý večer a moje životné krédo, pre krásu sa trpí.. Za tie roky čo si týram nohy som si vytvorila pár návykov, ktoré keď dodržujem je tá bolesť ako aj výzor mojich nôh znesiteľnejšia.
V prvom rade starostlivosť je základ. Aspoň raz za týždeň si robím poriadny bylinkový kúpeľ, v ktorom si nohy neskutočne oddýchnu. Raz za tri týždne buď idem, alebo si robím kvalitnú pedikúru a každý večer si nohy krémujem. Ak sú päty suché, nohy pnú a bolia ešte viac. Veľmi veľa ľudí ( vrátane mňa) je na krémovanie nôh lenivá, ale trvá to naozaj len chvíľu a výsledný efekt je na nezaplatenie. Základom všetkého je nejaký dobrý krém, ktorý nohy nielen premastí ale aj vyživý.Nakoľko sme práve skoro pri konci lacného týždňa, nedalo mi nespomenúť, výborný a lacný krémom od Dermacolu. Krém obsahuje olivový olej a pathenol, ktorý krásne pokožku zjemní ale zároveň regeneruje. To je veľmi dôležité, pretože ak máte pokožku príliš suchú môžu sa na nej robiť ranky, ktoré sa môžu zapáliť. Ak Vás trápia suché nohy viete, že nie je nič horšie ako zobudiť sa uprostred noci na to, že Vás nohy strašne svrbia. V zložení tohto krému je kyselina salicylová, ktorá zmierňuje svrbenie a chráni nohy pred vysúšaním. Krém má ľahkú konzistenciu, takže sa vpije v podstate hneď. Veľmi sa mi páči jeho ľahká, príjemná vôňa, ktorá je super najmä na večer, pretože Vás nebude otravovať.


Krém stojí +- 2,6 e a je to výborný pomocník. Nohy sú po ňom pekné a hebké a aby ste sa vyhli pocitu svrbenia stačí ich krémovať len večer (aspoň mne). 

A čo Vy? Krémujete si nohy? Akým krémom? Ako často?
Previous
Next Post »

8 komentárov

Pre písanie komentárov
21. februára 2014, 2:22 delete

Take reci a dohovaracky aj ja poznam kedze z mojich 40 parov topanok nemam ani jedny tenisky (ak neratam tie na behanie) a dvoje balerinky...tie zvysne su od 6-14 cm. Ja pouzivam kremik od Scholl a sprej Balea

Reply
avatar
21. februára 2014, 9:33 delete

Tak to sme si dosť podobné :) Inak neviem, ktorý Scholl používaš, ale mne pedikérka hovorila, že Scholl nie sú dobré na dlhodobé používanie, že sú príliš drastické a obsahujú nejaké látky, ktoré nie sú moc dobré dlhodobo používať..ale vážne si už nepamätám o ktorom presne hovorila :( A Balea tá je super :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
21. februára 2014, 11:37 delete

Bianca sedim pred DM a idem si kupit krem na nohy a kym cakam na mamu kuknem na tvoju stranku a o com dnes nepises? :D to je jake dobre! Ak ho maju v DM je moj!

Reply
avatar
Bellatrix
AUTHOR
21. februára 2014, 11:55 delete

balea urea fusscreme - najlepsi krem na nohy (ruzovy). stoji 2 €

Reply
avatar
21. februára 2014, 11:57 delete

je výborný, ale nemajú všetci všade DM :(

Reply
avatar
21. februára 2014, 11:58 delete

Tak to som veľmi rada, že som pomohla :)

Reply
avatar
21. februára 2014, 19:53 delete

S nohami mám rovnaký problém ako ty a aj to s tou čarodejnicou sedí :D Neni dávno som si kúpila v dmke maslo na chodidlá od Alverde (aké prekvapivé :D) a zdá sa mi, mám nôžky oveľa krajšie na pohľad a oveľa hladšie na dotyk. Tento Dermacolový chcem vyskúšať tiež, ale ešte som ho nezahliadla. To bude tým že som ho nehľadala, musím sa po ňom kuknúť!!

Reply
avatar
21. februára 2014, 20:14 delete

Ja som toho skúšala dosť (Alverde ale nie, popravde som ani nevedela, že majú krémiky na nohy :) a aj u mňa viedla dlho už spomínaná Balea. Na tento Dermacol ma nalákali internetové recenzie veľa ľudí ho hodnotilo veľmi kladne a už sa ani nedivím prečo :)

Reply
avatar