Jo Malone dámy a páni :)))


Presne si pamätám ako sa Jo Malone začal objavovať pred pár rokmi v skoro všetkých britských videách. Odvtedy sa mi stal akoby synonymom luxusu a niečo špeciálneho, čo u nás nie je. Naivne som si myslela, že je v UK taký obľúbený, že ho majú všetky youtuberky, pretože je to proste ten najlepší výrobca parfumov. Neskôr som síce pochopila, že to bola skôr marketingová stratégia značky, ale úprimne, neodradilo ma to od toho, že by som ho chcela menej. Trošku problém bol s tým, ako sa k nemu dostať. Čo som pozerala naposledy Jo Malone u nás nie je k dostaniu a objednávať ho naslepo je trochu luxus. Jeho parfémy sa pohybujú okolo 80€ čo je naozaj nemalý peniaz za riskovanie, či vám bude alebo nebude voňať.


Aj keď si príležitosť na seba nechala čakať, pred nedávnom som došla na to, že nie som jediná, koho jeho parfémy lákajú. Z reči do reči som došla na to, že maminina kolegyňa má doma slušnú zbierku Jo Malone parfémov a cestuje pomerne často do UK. Bola tak ochotná, že mi doniesla ovoňať čo má doma a dokonca sa ponúkla, že ak chce tak mi pri najbližšej ceste do UK niektorý donesie. No buďte si isté, že som chcela!


Nakoľko ide leto najviac ma lákala vôňa Blue Agava&Cacao. Aby som najprv asi napísala, maminina kolegyňa mi doniesla 4 jeho vône a všetky boli naozaj krásne. Sú to úplne iné parfémy na aké ste zvyknuté bežne z parfumérie. Niet divu, Jo Malone patrí k Niche výrobcom t.j. jeho parfémy sú luxusné a vyrábané s najkvalitnejších ingrediencií. Sú neskutočne ťažko popísateľné a zaraditeľné, pretože podľa mňa nevoňajú ani sladko, ani citrusovo, ani sviežo a ani ťažko.
Jedinečnosť Jo Malone vôní spočíva v tom, že všetky jeho parfémy sú navzájom kombinovateľné. T.j. môžete si doma vyrábať akoby vlastnú vôňu. Kľudne na seba ráno nastriekajte tri rôzne vône a mala by vám vzniknúť nejaká krásna vôňa, ktorú budete mať len vy. No za predpokladu, že máte tak 240€ nazvyš, lebo toľko vás asi 3 vyjdú.


Ak by som sa však mala posnažiť Blue Agava&Cacao je pomerne ťažká vôňa s jemne sladko/kvetinovo/ pudrovým nádychom. Trochu mi pripomína D&G Feminine, takže ak by ste mali chúťky objednávania naslepo, ovoňajte si v parfumérke D&G Feminine a predstavte si, že toto je trochu divnejšia verzia. Ako ju mám teraz pri nose, trochu mi pripomína aj Bioparox (ktorý ja osobne zbožňujem) ale ak by toto čítal niekto od Jo Malone asi by neboli moc nadšený.
Je to proste krásna, nezvyčajná vôňa vhodná najmä na jar a leto. Môžete si byť isté, že takú skoro nikdy mať nebude a že sa možno stane tou ,,vašou" vôňou.


V závere by som povedala, že aj keď som za ňu tie peniaze dala, je to podľa mňa veľa kriku pre nič. Určite to nie je najkrajšia voňavka akú mám doma, a určite to nie je niečo, bez čoho neprežijete. Trochu ma sklamala jej výdrž, ktorá je od iných niche značiek podstatne kratšia. Vzhľadom na to, že kupovanie parfémov je moja najväčšia ,,materiálna radosť" kúpy neľutujem a možno si kúpim ešte nejakú, ja len aby ste možno nemali také veľké očakávania ako som mala ja. Ak budete v UK alebo inde, kde sa Jo Malone predáva voňavky ovoňajte, minimálne skúsite ,,niečo nové".

A čo vy? Aj vy ste si všimli Jo Malone vlnu? Láka vás? Páči sa vám jeho balenie? Máte doma niečo z tejto značky?


Previous
Next Post »

16 komentárov

Pre písanie komentárov
7. mája 2015, 0:43 delete

Mě se líbí balení, ale nevím jestli je to parfém, který musím mít doma.. :-)

Zvu tě na blog :)
http://wormake.blogspot.cz/

Reply
avatar
Mu.
AUTHOR
7. mája 2015, 11:17 delete

Balení je krásné, musím očichat :-)

Reply
avatar
7. mája 2015, 11:36 delete

Ich parfémy poznám dlhšie a taktiež túžim jeden taký vlastniť, len ako vravíš, že keď nemáš možnosť ovoňať, ťažko sa vyberá. Inak je voňavka fakt krásna a čisto ti ju závidím :D
NickaBeautyHunter

Reply
avatar
Genevra
AUTHOR
7. mája 2015, 15:23 delete

Vypadá dobře a líbí se mi, že jde smíchat s jinou vůní, bohužel tolik peněz nazbyt nemám. :-D
giveaway

Reply
avatar
7. mája 2015, 18:49 delete

Ano, vím o téhle značce. Vždy, když rozešle novinky zahraničním youtuberkám, tak balíček opravdu stojí za to. Už ta krabice je luxus :D Od značky nic nemám, ale samozřejmě bych chtěla, jak jinak.

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
7. mája 2015, 18:53 delete

Také jsem si toho ve videích UK youtuberů všimla. Samé ach a och, Nebudu říkat, že by mě nelákalo si ho pořídit, na druhou stranu mi přijde divné, že v podstatě všichni tvrdí, jak to přímo úžasná vůně. Přitom si myslím, že výběr parfému je hodně specifická záležitost - 100 lidí, 100 chutí, tak už i to mi přijde trošku pofidérní. Asi si nechám zajít chuť. Děkuji za článek :
The decadence of decay

Reply
avatar
7. mája 2015, 21:44 delete

ktorý musíš určite nie :)

Reply
avatar
7. mája 2015, 21:44 delete

:) treba ísť na výlet do Londýna a očuchať :) taká odmena za ukočenie školy by nebola zlá, hm?

Reply
avatar
7. mája 2015, 21:45 delete

No nie je to lacná záležitosť, uznávam :/

Reply
avatar
7. mája 2015, 21:46 delete

Oni rozosielajú celé balíčky? Vidíš, to som ani nevedela :DD no niekto dostane, niekto si musí našetriť :)

Reply
avatar
7. mája 2015, 21:47 delete

Rado sa stalo :) sama som sa uistila, že mýtus okolo tejto značky je celkom zbytočný :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
8. mája 2015, 9:29 delete

Netreba isť do Londýna, stačí do Viedne. A Jo Malone sú pekné vôňe, ale majú veľmi krátku výdrž. Sú to totiž kolínske, za tú cenu si kúpim už niečo čo drží viac ako hodinu..

Reply
avatar
Lucy Urban
AUTHOR
8. mája 2015, 12:26 delete

Mrknu se po něm ! už budu pomalu potrebovat novou vuni :)
http://dreammorebabe.blogspot.com/

Reply
avatar
10. mája 2015, 23:04 delete

nikdy som o tejto značke nepočula, a keď tvrdíš, že bez nej dokážem žiť, verím Ti a radšej si kúpim ďalší Chanel :)

Reply
avatar
Amy Morgan
AUTHOR
13. mája 2015, 14:54 delete

Ja by som si chcela vyskúšať ich vonné sviečky či sú také príjemné ako sa hovorí.. Nemám rada ak je vôňa príliš silná a sladká... tak snáď raz to budem môcť zhodnotiť :)

LadyinBlack

Reply
avatar