New York, španielčina, výhra v Bioderme a konečne víkend.. :)

Konečne piatok! Že nie som jediná, kto si to myslí?  Tento týždeň sa nejako strašne dlho vliekol a som neskutočne rada, že je už po ňom! Aby som naladila seba aj vás na víkendovú náladu pripravila som si pre vás taký všehochuťový článok o tom, čo mám nové a čo ma v poslednej dobe potešilo!


Neviem, či som na blogu vôbec niekedy poriadne spomenula, ale budúci rok sa s manželom chystáme do New Yorku. Letenky už máme kúpené pol roka a aj keď ideme až na jar straaaašne sa teším! Vždy je dobre kúpiť si takto dopredu dovolenku aspoň sa má človek na čo tešiť. Aj keď to bude znieť šiši najviac sa asi teším na ten let (zbožňujem lietať) a potom na to jedlo. Nezdravé jedlo, to je moje! Bude kopec fotiek, určite sa máte na čo tešiť!
  
Na tento víkend sa teším aj preto, lebo bude Biela Noc. Ak neviete čo je to Biela Noc je to akcia konajúca sa zajtra v Bratislave a jej cieľom je predstaviť umenie netradičnými spôsobmi.  Strašne sa na to teším, bude to pekný večer, jediné čo dúfam je, že nebude pršať. 


Och naša najnovšia zábavka! V snahe tráviť čas efektívne a spolu sme sa od septembra prihlásili na kurzy španielčiny. A je to super! Priznám sa, že vždy som bola skôr za taliančinu a nemala som nikdy chuť ani potrebu učiť sa po španielsky ale potom, čo sme tento rok navštívili Mexiko a Barcelonu sa mi trochu zmenili priority. Taliančina je podľa mňa síce stále krajšia, ale na náš cestovateľský zoznam pribudlo kopec hispánskych krajín takže španielčinu určite využijeme. 
Inak strašne by som chcela vedieť kto došiel na to (a rozšíril to) že španielčina je ľahký jazyk??? Aby ste to chápali, hovorím po francúzsky a učiť sa to bola tortúra ale toto mi nepríde o nič ľahšie..Ale je to super, baví nás to a predstava, že ak pôjdeme niekam o rok či dva a budeme si vedieť vypýtať jedlo je úplne super!Nedá mi nepochváliť sa! Bioderma vymyslela pre ,,svoje" blogerky súťaž o zájazd do francúzska a v prvom kole súťaže (bude ich viac) som vyhrala tretie miesto! Toť moja víťazná fotka -mali ste nafotiť neproduktovú fotku s produktom Sébium Global. Je to produkt proti vyrážkam, tak mi toto proste prišlo ako super nápad. Ja sa necítim ako fotograficky zdatný človek preto ma strašne ale straaaaašne potešilo, že práve moja fotka vyhrala spomedzi tých miliónkrát zdatnejších báb.


Pred nedávnom sme boli v kine na Stážistu a ak si chcete pozrieť vtipný a milý film určite odporúčam. Bol to super film na sobotňajší večer a ja som si pri ňom naozaj dobre oddýchla.


V rámci mojej spolupráce so stránkou http://postovnezdarma.cz/ som si vybrala túto sukňu, ktorú som už strašne dlho chcela len som ju nevedela nikde nájsť. Ba čo klamem, vedela len som sa strašne bála, že mi bude sukňa krátka. Nechcem aby to znelo zle, ale tu som to zobrala ako experiment, buď to vyjde alebo nie. Na stránke mali viacero farieb a čierna mi prišla najuniverzálnejšia a použiteľná ku všetkému. No a teda ako to dopadlo? Podľa mňa úplne super! Sukňa má akurát dĺžku, je presne taká akú som si predstavovala a neskutočne ľahko sa ladí a kombinuje. Tá stránka ukrýva inak hrozne veľa pokladov. Ak sa obrníte voči veľa blbostiam,ktoré tam nájdete rovnako a budete hľadať len v kategóriách nájdete tam krásnu bižutériu, fajn kabelky a aj niektoré kúsky na oblečenie.

 

A posledná vec je pesnička, ktorú teraz stále počúvam (to tá španielska vlna)! Nikdy som nepatrila k fanúšikom Enrique Iglesiasa, ale toto si proste musíte vypočuť - nie je to ani rýchle, ani pomalé je to proste fajn.

Tak pekný piatok a celý víkend a teším sa na vaše komentáre!

Čo plánujete na víkend? Vidíme sa na Bielej Noci? Chodíte na nejaké kurzy alebo krúžky? Ak máte nejakú obľúbenú pesničku dajte, aspoň objavím niečo nové!


Previous
Next Post »

16 komentárov

Pre písanie komentárov
9. októbra 2015, 9:19 delete

Moc pěkný článek.
Zvu tě k mé narozeninové soutěži
http://monalisabeautyeri.blogspot.cz/2015/10/muj-blog-slavi-1-narozeniny-to-si.html

Reply
avatar
Ľúbezná
AUTHOR
9. októbra 2015, 9:26 delete

jéé, teším sa na posty z NY! Bude to určite skvelé a to jedlo by som si tam tiež riadne užila :D. Biela Noc je veľmi zaujímavá akcia, síce som tam ešte nebola, ale videla som fotky a boli úžasné! Španielčinu som mala, ale nič som sa nenaučila, ale bolo to skôr preto, že vyučujúca išla na to príliš zhurta a ja som od začiatku ničomu nerozumela, tak som si do ďalších semestrov dala radšej ruštinu :D, ale určite je to super nápad ako spolu tráviť čas a ešte sa aj niečo naučiť. A fotka do súťaže je superská! Držím palce v ďalších kolách! :)

Reply
avatar
9. októbra 2015, 11:26 delete

Jéé, super článek :) New York ti závidím :) Jinak španělština je úžasná, určitě u ní vydrž, je to krásný jazyk :)

Ili Libertad

Reply
avatar
Katka
AUTHOR
9. októbra 2015, 15:56 delete

Užite si NY!!! :-) V dobrom závidím ;-) K tej Bioderme - našla si sa na stránke? Lebo mne tam ukazuje iba nejakých 16 ľudí a teda čakala som sa niekde pri 1 bode za účasť ;-), no nevidím sa.

Reply
avatar
Genevra
AUTHOR
9. októbra 2015, 18:13 delete

Ten New York ti závidím. Těším se na fotky a užij si to tam. K Biodermě gratuluji. Fotka je super a má nápad. :-)
welcometomyworld

Reply
avatar
9. októbra 2015, 19:23 delete

Ďakujem určite sa pozriem!

Reply
avatar
9. októbra 2015, 19:23 delete

jj to je najhoršie keď je zlá učiteľka :/ to potom človeka ani nebaví! Tak ja verím, že sa aj niečo naučím a že ma to neprestane baviť :)

Reply
avatar
9. októbra 2015, 19:25 delete

ja som sa našla na treťom mieste :) takže podľa mňa všetci ostatní majú po jednom bode :)

Reply
avatar
Katka
AUTHOR
9. októbra 2015, 20:19 delete

Už to opravili :-D a blahoželáám ;-) fotka je skvelá, vyhrala právom ;-)

Reply
avatar
9. októbra 2015, 22:07 delete

Stážista je fakt pekný film :) A New York závidím, určite to bude krásne! Už sa teším na fotky a uži si let :)

Reply
avatar
Linda Taylor
AUTHOR
10. októbra 2015, 20:25 delete

No ja som síce nič nevyhrala ale do New Yorku letím v Januári na rok a tiež sa neskutočne teším takže viem presne aké máš pocity !:) Neteším sa však na ten let, nakoľko letím sama:D
A k Španielčine. Momentálne žijem na Mallorke a išla som sem s vidinou naučiť sa španielčinu veĎ všetci vravia aký ľahký jazyk to je. Včera večer som ležala v posteli s učebnicami a presne mi preletelihlavovu tvoje slová, kto mi to natlačil do hlavy že španielčina je ľahká !.... Gratulujem k výhre, veľa úspechov v španielčine a uži si new york:)

www.lindatayllor.com

Reply
avatar
11. októbra 2015, 22:38 delete

wow a čo tam budeš robiť rok? To je poriadne dlhá doba! To je inak v celku výhra, či nie? :) Ďakujem inak za krásny komentár, fakt ma potešil. Aj tá časť keď so mnou konečne niekto súhlasí, že španielčina je ťažká! Fakt je!! :)

Reply
avatar