Proti mastiace papieriky so zeleným čajom


Či už máte mastnú pleť alebo nie, niekedy sa to mastné čelo objaví aj keď ho nečakáte. Púder je záchrana number one,ale len za podmienky, že to stihnete kým mastnota nenapadla váš make-up. Potom už ani púder nepomôže, pretože vám make-up akurát tak zgrčkavie. Riešením na takúto neskorú záchranu sú odmasťovacie papieriky, ktoré zbavia pleť mastnoty, nenarušia make-up a pripravia ju na nános púdru.


Pamätám si, že keď som bola ešte malá mamina dostala odmasťovacie papieriky vo Viedni pri nákupe v parfumérke a boli strašne krásne. Vyzerali ako nejaká kniha, boli ružové a nasiaknuté voňavým púdrom. Myslím, že mamine bolo ľúto používať ich, takže tá ich pudrovosť vypršala a mohli ísť akurát tak do koša. Odvtedy si takéto papieriky kupuje - síce už nie tak pekné, ale aspoň sa použijú.


Tieto, čo má teraz doma sú od TianDe a strašne sa mi páči, že obsahujú zelený čaj. Obsahujú prírodnú celulózu,ktorá pekne absorbuje maz a zelený čaj, ktorý je ideálny pre mastnú a zmiešanú pleť. Je to, akoby niečo navyše oproti tým bežným, ktoré sú len nasiaknuté púdrom.


Obrúsky sú na jedno použitie, ale to nevadí v balení ich je 100 a za cenu okolo 3€ sa to dá. Mamina ich má v stole v robote, ale tým, že sú malinké by sa kľudne dali nosiť aj každý deň v kabelke. Ja som si zobrala sama do šuflíka zopár a mám ich v obálke pre SOS prípady.

Ak máte mastnú pleť takéto papieriky by vo vašej výbave určite nemali chýbať! Tieto zoženiete na http://www.kozmetika-tiande.sk/ a ak tam budete mrknite si rovno aj pleťové masky, ktoré majú fakt super!
 

A čo vy? Ako bojujete s tým, keď si v polke dňa všimnete, že vyzeráte ako keby vás obliali olejom? Aký máte typ pokožky? Mali by ste radšej suchú alebo mastnú pleť?

Previous
Next Post »

8 komentárov

Pre písanie komentárov
n.
AUTHOR
12. novembra 2015, 12:15 delete

vždy som chcela vyskúšať proti mastiace papieriky, kedže sa mi počas dňa dosť zmastní pleť :D možno sa konečne odhodlám a vyskúšam ich! :D

Reply
avatar
Cotton Latte
AUTHOR
12. novembra 2015, 14:21 delete

Papírky jsem vždycky chtěla vyzkoušet, ale nikdy jsem se k tomu nedostala...tyhle mě ale opravdu zaujaly, tak už si je hned jdu najít :) -L

Reply
avatar
12. novembra 2015, 17:29 delete

Já mám bohužel smíšenou pleť a hodně se lesknu, takže když někam vyrážím na delší dobu, jistí to kapesník a pudr :) Matující papírky mám od essence, ale ty upadly do zapomnění :)

Simply Janet

Reply
avatar
Alex B
AUTHOR
12. novembra 2015, 19:52 delete

Ešte som neskúšala, ale musím sa po takýchto to papierikoch pozrieť :-)

Reply
avatar
13. novembra 2015, 17:00 delete

Juujda tak vytiahnuť a minút bola škoda nechať ich len tak :)

Reply
avatar
Niki
AUTHOR
14. novembra 2015, 9:28 delete

Tak na tieto sa určite mrknem! Mám mastnú pleť a takéto papieriky sú niekedy moja jediná záchrana, vďaka za super tip na e-shop!

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
15. novembra 2015, 13:36 delete

Ja používam celkom fajn papieriky od Catrice, ale aj Essence má fajn. Myslím, že v tomto prípade netreba nejak mega investovať :)
ale voňavé by mi asi bolo tiež ľúto používať :D

Reply
avatar