Prvý prírodný parfém od Weledy


Priznám sa, že o tom, že Weleda bude mať svoje prvé prírodné parfémy som vedela už nejaký ten čas a preto som vedela, že hneď ako prídu musím nejaký vyskúšať. K tejto značke mám veľmi osobný vzťah, preto som sa na nich tešila a strašne som dúfala, že to vyjde a budú tak dobré ako to od Weledy všetci čakajú. Neviem si predstaviť ten tlak na značku, keď si povie, že príde na trh s niečím novým a potom čaká na reakcie od zákazníkov, či sa im výsledok páči alebo nie. 


Výsledkom snaženia tímu v Nemecku teda sú tri krásne vône: granátové jablko, ruža a rakytník. Všetky tri sú vyrábané zo 100% prírodných zložiek, majú 50ml a na http://www.weleda.sk/ stoja 19,95 €. Ja som si vybrala ,,tú svoju" hneď - Granátové jablko. Spolu s ružou je to moja najobľúbenejšia vôňa od Weledy, tak som bola zvedavá ako vonia v parfémovom poňatí. 


Kým začnem samotnou vôňou len pár slov k baleniu. Obal je pomerne jednoduchý, ale inak som asi ani nečakala.  Papierová krabička ukrýva  jednoduchý sklenený flakón, ktorý má tieňovaný obal vo farbe príslušnej hlavnej zložky. Ja mám granátové jablko, čiže balenie je červené. 


A poďme na to najdôležitejšie -vôňu! Ak ste mali od Weledy hocijaký produkt s granátovým jablkom, tak si budete vôňu pomerne presne vedieť predstaviť. Je veeeľmi podobná ako napríklad sprchový gél len 10x tak silná. V prípade granátového jablka ide teda o mix pomaranča, neroli, davany a vanilky. Aby ste si to vedeli trochu viac predstaviť je to buď ako pomarančová vianočná zmes do aromalampy, alebo mierne korenistý pomaranč. 
Parfém by som zaradila do orientálnych vôní, pretože je pomerne výrazný, miestami až ťažký a s nádychom štipľavosti. Má veľmi dobrú výdrž, a páči sa mi, ako postupom času vyprcháva do sladkej vanilky. Je to veľmi pekný kontrast voči štipľavému pomaranču na začiatku. Parfém je podľa mňa vhodný na jeseň a zimu, v ostatných obdobiach by bol príliš ťažký a výrazný. Mne sa veľmi spája s Vianocami a som rada, že som ho dostala práve teraz, pretože o to viac sa mi s nimi bude spájať.


Čo na ňom ocení asi najviac ľudí je to, že obsahuje len čisté prírodné suroviny - žiadne syntetické konzervačné látky, žiadne farbivá, parfumy ani látky na báze minerálnych olejov vyrábaných z ropy.


Mne sa veľmi páči a určite neostanem len pri tomto. Ak sa vám ho nepodarí niekde nájsť a ovoňať kľudne ovoňajte sprchový gél alebo krém a predstavte si tú istú vôňu len omnoho silnejšiu a výraznejšiu.

A čo vy a Weleda? Skúšali ste od nej niečo? Máte doma nejaký prírodný parfém? Od akej značky? Lákajú vás?
Previous
Next Post »

13 komentárov

Pre písanie komentárov
Cokinelle
AUTHOR
14. januára 2016, 10:07 delete

musí voniať krásne, granátové jablko je úžasné :)

Reply
avatar
Ev.
AUTHOR
14. januára 2016, 11:36 delete

Vyzerá vážne úžasne! Milujem túto vôňu :)
Hello, my name is Ev

Reply
avatar
Laura R.
AUTHOR
14. januára 2016, 11:37 delete

Vyzerá a určite aj vonia úžasne. Určite ho musím vyskúšať :)

CRYSTAL PEOPLE

Reply
avatar
Alex B
AUTHOR
14. januára 2016, 17:28 delete

Musí voniať krásne :)

Reply
avatar
14. januára 2016, 21:59 delete

je to naozaj krásna, výrazná vôňa :)

Reply
avatar
Anna Catchy
AUTHOR
15. januára 2016, 16:10 delete

Přírodní kosmetiku mám moc ráda, ale tak si říkám, že přírodní parfémy docela zanedbávám !

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
15. januára 2016, 21:55 delete

Musim ju ist niekde ovonat, prirodny parfem som este nemala. K.

Reply
avatar
Hanďa
AUTHOR
15. januára 2016, 22:15 delete

Také ho mám a líbí se mi, je to krásná vůně zejména teď na zimu ;)

Reply
avatar
Nikola Mills
AUTHOR
17. januára 2016, 10:43 delete

Weledu mám ráda, vypadá vážně skvěle :)

Nikola Mills

Reply
avatar
29. marca 2016, 17:42 delete

Tiez mam tuto vonavku doma a je skvela :) pouzivam ju kazdy den a mne nepride tazka, ale skor citrusova a svieza :) ale jednoznacne odporucam!

Reply
avatar