O rok vám poviem, či sa to oplatí


Včera v noci mi došlo, že som na túto vecičku vlastne ešte neurobila recenziu a ak je jej účinok nebodaj taký ako sa hovorí tak vám o nej pre istotu napíšem, nech si šetrite peniaze (a nervy) aj vy. Moje patálie so zubármi už nebudem rozpisovať v ďalšom príspevku, ak sa vám niekedy bude chcieť môžete si ich prečítať tu:klik.  Long story short - povedala som si, že budúci rok chcem odchádzať po preventívke s pozdravením sa, že sa vidíme o rok a nie budúci týždeň na vŕtaní kazu :) Nakoľko si zuby čistím naozaj veľmi pravidelne a používam kvalitné pasty, kefky, vody doplnila som už len jednu vec - zubný gél na ochranu proti zubným kazom.


Gél nie je žiadna novinka, moji svokrovci ho mali doma hádam pred 10 rokmi, ale v tom čase keď zubné pasty stáli podľa mňa do 30 korún mi prišlo absurdné platiť za nejaké maličký gél cez 120 korún. V čase, kedy za vŕtanie nechám cez 50 € mi to už príde ako rozumná investícia a budem dúfať, že naozaj pomôže. Gél má zuby chrániť pre kazmi, liečiť citlivé zubné krčky, spevniť zubnú sklovinu a vyliečiť začínajúci kaz. Používa sa raz týždenne ako kúra - po vyčistení zubov pastou si nanesiete na kefku tento gél a tri minúty si s ním počistíte zuby. 
Gél je priehladný a chutí jemne sladko, akoby pasta so zeleným jablkom. Veľmi príjemná, neobťažujúca  chuť.Gél zoženiete (asi len) v lekárni a ja som toto malé balenie kupovala za 7€. Tým, že sa používa len raz týždenne verím, že vydrží dlho. Bohužiaľ vám v tomto momente neviem povedať, či zaberá alebo nie, to si povieme v novembri. Úprimne dúfam, že áno - staviam na neho svoje karty :)

Ak s ním máte skúsenosti dajte vedieť, alebo ak poznáte niečo lepšie budem rada za každý tip :) 

A čo vy? Poznáte tento gél? Používate ho? Pomohol vám?
Previous
Next Post »

4 komentárov

Pre písanie komentárov
19. januára 2017, 10:18 delete

Já jej používám už od června, protože jsem si nechala udělat fazety na přední zuby a moje estetička mi jej doporučila. Myslím si, že mi opravdu zabraňuje tvoření nových zubních kazů.BEAUTYPUSINKA

Reply
avatar
19. januára 2017, 11:15 delete

Dúfajme ze to tak bude :)

Reply
avatar
19. januára 2017, 22:52 delete

Používám Elmex pasty i tento gel a žádný kaž jsem hodně dlouho neměla, za mě doporučuju a jsem velmi spokojená!

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
19. januára 2017, 23:20 delete

Ja ho používam od poslednej preventívky u zubára. V pondelok idem na hygienu, takže uvidíme :)

Reply
avatar