Mäta Pieporná


Kvetové vody sú mojimi spoločníkmi už niekoľko rokov. Používam ich na osvieženie, na odlíčenie masky, na dotonizovanie pleti alebo len tak, pre radosť. Mojimi dvoma najobľúbenejšími sú určite Ružová a Levanduľová a pred pár mesiacmi tieto dve z piedestálu vyšachovala jedna, o ktorej som nemala ani poňatia, že existuje - Mäta Pieporná.

Mätu a všetko mätové absolútne zbožňujem. Mäta je svieža, chutná, zdravá a viem si ju zaobstarať doma u nás na Slovensku. Neprejde deň, kedy by som nevypila aspoň jeden hrnček mätového čaju :) Je to pre mňa skoro až rituál, kedy si oddýchnem a načerpám novú energiu. Niekedy v zime som na stránke https://www.krasnakazdyden.cz/ objavila dokonca aj mätovú vodu a vedela som, že ju určite musím vyskúšať.


Mätová voda je určená pre zmiešanú pokožku, ktorá ju môže používať ako tonikum. Voda pleť očistí, oživí a vďaka tomu, že je antiseptická aj dezinfikuje. Má upokojujúce účinky - či už na myseľ alebo pokožku, ktorej ukľudňuje prípadné svrbenie. 

Má úžasnú chladivú vôňu a pokožka je po nej naozaj extrémne jemná, hebká a krásne ukľudnená. Ja ju používam dvoma spôsobmi - buď na dočistenie na vatový tampónik alebo si ju striekam na pleť ako osvieženie a tonizovanie. 
Ak zbožňujete mätovú vôňu, je to naozaj super ukľudňujúci rituál, ktorý sa hodí do týchto hektických dní. Nakoľko je to prírodná voda striekajte si ju na tvár, len keď ste odlíčené :) Voda rozmazáva make-up :)

Balenie má 50ml a voda stojí pod 5€. Je to inak čistý hydrolát v bio kvalite bez alkoholu a konzervačných látok.

A čo vy a mäta? Tiež ju máte tak radi? Používate kvetové vody?

Previous
Next Post »

5 komentárov

Pre písanie komentárov
Zuzanka
AUTHOR
10. júla 2017, 20:57 delete

Vďaka za tip, o mätovej som ešte nepočula. Značka Navia ma v poslednom čase veľmi prekvapuje, stále pridávajú nové a zaujímavé produkty. Ja kvetové vody môžem, klasika je ružová a nedávno som si kúpila kadidlovú, tak som na ňu zvedavá :)

Reply
avatar
Romča
AUTHOR
10. júla 2017, 23:20 delete

Ani som len netušila, že niečo podobné existuje. Vedela som len o olejochdo aroma-lampy :D Takýto produkt je asi najlepším riešením čo sa týka osvieženia pleti v týchto horúcich dňoch :)

Reply
avatar
11. júla 2017, 16:05 delete

Kadidlová? wow o tej som zase nepočula ja :) daj vedieť prosím aká bola :)

Reply
avatar
11. júla 2017, 16:08 delete

je to naozaj úplná pecka :) sama som prekvapená, že som o tom nevedela a som úplne nadšená :)

Reply
avatar
17. júla 2017, 17:45 delete

Ja som mala len od Saloos ružovú kvetinovú vodu a vôbec som nepostrehla nejaké úžinky, preto som od vtedy žiadnu nekúpila.

Lavandula Diary

Reply
avatar