Extrémne dobrá vec na pleť - Avokádový olej


 To, že Soaphoriu zbožňujem, ste verím, že z môjho blogu už vyčítali :) Myslím, že na Slovensku nie je značka, ktorá má odo mňa v kúpeľni viac výrobkov a od ktorej chcem aby mi ďalšie ešte pribudli. Po vyskúšanej telovke, pleťovke, vlasovke :) som sa rozhodla ísť do najvyššieho levelu a pustiť sa do testovania niečoho výživného na pleť. Keďže je vonku doslova mrazivo rozhodla som sa vyskúšať avokádový pleťový olej. Medzi nami avokádo milujem takže som čakala, že tak, ako dobre robí mojim chuťovým pohárikom, tak dobre urobí aj mojej pleti. 

Ak by ste inak chceli vedieť, tak avokádový olej má neskutočné regeneračné účinky. Obsahuje totiž vitamín E, beta-karotén, lecitín a kooopec minerálnych látok, ktoré pleť brutálne vyživia a zregenerujú. Vážne, na zimu je to brutálna mňamka :) Inak avokádový olej je taká mexická špecialitka. Tak ako majú v Bulharsku na každom druhom kroku ružovú vodu a výrobky z nej, v Mexiku mali všade avokádové veci. 


Nebudem vám klamať a rovno vám poviem, že obal bol jeden z rozhodovateľov. Rozmýšľala som, či vyskúšať Soaphoriu, Musk alebo Naviu a obal proste vyhral. Mne sa ten Soaphoriácky branding strašne páči, šikovne to vymysleli :) 
Ide o klasickú sklenenú fľaštičku (50ml), ktorá je plná nevábne vyzerajúceho zeleného oleja. Olej má veľmi veľmi jemnú vôňu, ale tá nie je ani pozitívna, ani negatívna. Je to nejaká olejová vôňa, ktorá vyprchá do minúty, takže ju nemusíte riešiť. Aj keď je olej zelený, vy zelené nebudete :)

Olej je antialergický a je super pre suchú, šupinkavú, citlivú a aj ekzematickú pokožku. Aj napriek tomu, že je to olej (čiže je mastný) mne zasychá fakt, fakt rýchlo a ráno sa budím s jemnou pokožkou bez akéhokoľvek mastného pocitu. Pokožka ma nepne, je krásne hydratovaná a taká príjemná nafufňaná. Používam ho len večer :) 

Po vyskúšaní veľkého kopcu olejov ho dávam na druhé miesto. Prvé miesto má stále obsadený Šípkový olej (ktorý je neprekonateľný, pretože mi reálne vybielil jazvičky) a tento olej má druhé miesto, pretože pokožku brutálne ukľudní a uľaví jej. Ak máte citlivú a suchú pleť viete, že 3 hodiny na vianočných trhoch a pleť vás reálne bolí. A toto je ako taká krásna prírodná medicína. 

Na https://www.krasnakazdyden.cz/ stojí okolo 6 € a ja vám ho fakt, fakt odporúčam. Taký malý zelený pomocník :)

A čo vy? Ako vaša pleť zvláda zimu? 


Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
Kate P.
AUTHOR
21. decembra 2017, 20:02 delete

Vůbec nemám zkušenosti s touto kosmetikou a pleť zimu zatím zvládá celkem dobře, jen rty trpí a pomáhají jim k tomu i matné rtěnky:D

somethingbykate

Reply
avatar
21. decembra 2017, 23:40 delete

och tie pery! To je úplná pravda :(

Reply
avatar