Šípková Dulcia zase nesklamala!


Aj keď je vonku 12 stupňov, čo je taká chichi zima, stále je to zima. Stále mám po dlhšej prechádzke vyštípané líčka a väčšina krémov ma nepremasťuje dostatočne. Ale to slovo väčšina je veľmi dôležité, pretože stále sa nájdu také krémiky, ktoré brutálne stoja za to a vy by ste o nich mali vedieť. Ak teda máte suchú pleť :) Inak to pre vás bude nočná mora.


Odkedy som mala kofeínový očný krém od Dulcie (recenzia klik:tu) vedela som, že musím vyskúšať niečo ďalšie. A čo je lepšie ako pleťový krém? Čo ma mierne prekvapilo bolo, koľko krémov má Dulcia na stránke https://www.krasnakazdyden.cz/ v ponuke. Nebol to teda ľahký výber :) aj keď priznám sa, že na prvom mieste jednoznačne skončil Šípkový krém na tvár s provitamínom B5. Krém je super na suchú a citlivú pokožku a ako už vieme obsahuje šípku čo znamená, najväčší pomocník na jazvy a pigmentové škvrny. 

Jediná vec, ktorá ma trochu odrádzala bol popis na stránke, kde sa píše, že ide o ľahký krém - tie sú pre mňa na zimu no go, ale povedala som si, že uvidím, keď tak bude na leto. Hneď po prvom použití som si vnútorne poďakovala za to, že ma popisok neodradil, pretože krém je všetko, len nie ľahký! Pre mňa je to absolútne ideálny zimný krém - hutný, ale tak akurát, aby som ho mohla používať ráno a dať na neho make-up.


Krém má peknú krabičku a menej pekné balenie. Chápem, že ide v Dulcia viac riešia asi obsah ako obal, ale mne sa tieto plastové nádobky jednoducho nepáčia. Jediná výhoda je, že dávkovač je urobený dobre a viete si regulovať množstvo krému. Aj keď si dáte len pol pumpičky (stačí) krém neztuhne a ráno idete jednoducho ďalej.

Krémik má žltú farbu (kvôli šípke) a veľmi príjemnú vôňu. Aj napriek hutnej konzistencii sa veľmi dobre nanáša a do suchej pokožky sa okamžite vpije. Inak obsahuje samé dobré veci - ružovú vodu, panthenol alebo santalové drevo. 


A výsledky? Nepnúca pokožka! Naozaj skvostná hydratácia a predĺženie funkčnosti make-upu. Pokožka je jemná, hebká a očividne krajšia. Odkedy používam tento krém a Avokádový olej (recenzia tu:klik) je moja pokožka tak krásna, ako už dlho nebola. Takmer žiadne nedokonalosti, vypnutá, farebne zjednotená. No proste šípka zase nesklamala :)


Krémik má 50ml a stojí 17 €. Nie je to málo peňazí, ale ak máte suchú pokožku viete, že ten pocit, keď vás nič nepne je na nezaplatenie. Ak sa k tomu navyše pokožka vyhladí tak je to hodné príplatku :)

A čo vy a táto zima? Pne vás pokožka? Aký krém teraz používate?
Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
MONNIKA
AUTHOR
9. januára 2018, 21:29 delete

Já bych chtěla někdy zkusit šípkový čaj :D

Reply
avatar