Treba vyskúšať Al Haramain Makkah


Po mojom poslednom videu o zbierke parfémov mi došlo pomerne veľa správ pýtajúcich sa na ten ,,arabský parfém", ktorý spomínam v úvode videa :) vidím, že očividne nie som jediný fanúšik orientálnych vôní a tak som si povedala, že vám o tejto špecialitke napíšem celý príspevok nakoľko je to fakt super kúsok a navyše som zistila, že je ešte lacnejší ako som si myslela. Kým v Egypte dáte za ich parfémy bežne 20-30 € táto sranda, ktorá úprimne vonia takmer identicky (a aj vydrží identicky) stojí na Notino necelé 4 € :) 

Či už ste parfémové video videli alebo nie, dnes je teda téma pomerne neznámy parfém Al Haramain Makkah. Stavím sa, že 99,9% z vás o ňom nikdy nepočulo (rovnako ako ja) a je to veru škoda. Čo som si prečítala na internete ma prekvapilo ešte viac, pretože úprimne som si myslela, že je to nejaká no-name značka, ale očividne opak je pravdou. Značka pochádza zo Saudskej Arábie a vznikla pred viac ako 40 rokmi. V súčasnosti sídli v Dubaju a je to rodinná firma, ktorá má po svete viac ako 65 showroomov.


Samotný parfém je zaujímavý od balenia - ktoré paradoxne vyzerá ako cigaretová krabička, po samotnú vôňu, ktorá sa za vami vanie hodiny. Podľa popisu na Notine ide o unisex vôňu, ale ja výnimočne nesúhlasím. Podľa mňa je vôňa na označenie unisex moc sladká a žuvačková. A teraz poďme k tomu, čo robí túto vôňu super špeciálnou. Jednak je to relatívne ťažká orientálna vôňa, ale tá je skĺbená fakt ako keby s tónmi Hubba Bubba :) chápem, že toto je asi najzvláštnejšie označenie, aké ste kedy mohli dostať - ale každý, kto v mojom okolí túto vôňu ovoňal fakt cítil žuvačky :) a fakt jej neodopriete, že je to krásna arabská orientálna vôňa. V zložení je jantár, pižmo, živica, vanilka, púdrové tóny (wueej) jazmín a kopec ovocia. 


Čo sa týka aplikácie, nakoľko je to v zásade olej sklenená tuba je ukončená takou tou roll-on guličkou, ktorou si jednoducho aplikujete parfém za uši, na ruky a všade inde, kde chcete podľa potreby. Ja si parfém aplikujem 2x denne, ale otázka je, či by mi nestačilo aj jedenkrát. Ale poznáte to, niekedy proste chcete aby bolo voňavku cítiť extra poriadne :)

Za mňa mala moja svokra extrémne šťastnú ruku, keď si parfém vybrala a ja extrémne šťastie, že sa jej až tak nepáčil a dala mi ho :) 

A čo vy a neznáme značky? Máte doma nejakú takúto špecialitku? Kupujete si na dovolenke parfémy? 

Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
Kate P.
AUTHOR
23. mája 2018, 22:40 delete

Pro mě by tento parfém asi nebyl, nemusím těžké vůně. Nicméně má velice originální flakonek. A ze zahraničních parfémů nemám žádný, měla jsem nějaký typický polský od babičky, ale ten nebyl nic moc.

Somethingbykate

Reply
avatar
27. mája 2018, 12:31 delete

Ked mas rada lahsie vone tak sleduj blog o dva tyzdne bude recenzia na nieco prijemne lahke letne :)

Reply
avatar