Povinnosti na tento víkend


Neviem ako vy, ale ja chodím posledný mesiac pravidelne obutá v sandálkach a žabkách. Jednak mi príde, že už je fakt teplo a jednak ak aj nie je, ako tehotnej mi je stále teplo :) a na nohách sa to akosi najlepšie ventiluje. Ak ste sandálkam ešte doteraz odolávali, verím, že budúci týždeň bude zlomový, nakoľko sa jednak blížia 30 stupňové dni a jednak predsa len -jún je tu!

Sandálky (ale aj žabky) si však vyžadujú prípravu. Nohy by mali nejako vyzerať a preto je super, ak si viete nájsť tento víkend trochu času pre seba a dať si ich dokopy. Môj rituál je vždy maska na pleť, nohy do lavóra a šupito pemzovať, zjemňovať a nakoniec to celé ukončiť pekným lakom na nechty, ktorý vynikne v sandálkach.


Inak ja si takýto lavórový rituál robím raz za dva týždne a veľmi odporúčam Alga San soli do kúpeľa. Sú síce o čosi drahšie, ale podľa mňa nohám reálne uľavia a uberú im dve kilá :) Pemzu mám klasickú z drogérky (bez značky) a pedikúru si robím pedikúrovou sadou, čo som si kúpila v lekárni. Nechcem krivdiť veciam z drogérie, ale čo sa týka manikúrového a pedikúrového náčinia vrelo odporúčam lekárenské nožničky - sú omnoho kvalitnejšie. 

Kým lavórové seánsy sú raz za dva týždne nohy si krémujem každý deň. Nebudem vám klamať, v tomto fakt niekedy podvádzam, ale potom si to vynahradím tým, že si nanesiem super hrubú vrstvu krému a spím v ponožkách. Tieto ponožkové zábaly robia fakt zázraky a zrazu máte päty jemné a hladké ako bábätko. 

Čo sa týka výrobkov na nohy striedam v zásade Dermacol, Avon a DM-ku. Ani na jeden nemôžem povedať ani pol krivého slova - každý si robí výborne svoju robotu, nestojí veľa a výsledky vidíte vyslovene po dňoch. 
Čo môžem vyzdvihnúť zrovna na týchto Dermacoloch je, že najkrajšie voňajú. Tie Dm-kácke majú takú divnú vôňu (neviem, či kvôli Urey) ale tento Dermacol je príjemne, sviežo voňavý. Ja osobne striedam dva - balzám na paty a krém na nohy. Ak podvádzam s tým krémovaním potrebujem trochu väčšiu pomoc ako krém na nohy a vtedy používam krém na päty - ten je omnoho hutnejší, výživnejší a vidíte výsledky rýchlejšie. Zoceľuje päty, lieči popraskanú pokožku. Ak som však poriadna tak mi úplne stačí krém - ten pekne hydratuje, premasťuje (ale nie je mastný).
Podľa mňa vám kľudne stačí pol hodina a viete si s nohami urobiť zázraky :) tak šupito zajtra do toho, budete mať zo seba naozaj omnoho lepší pocit.

A čo vy? Nosíte už sandálky? Chodíte na pedikúru alebo si ju robíte samé doma?

Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
26. mája 2018, 8:42 delete

Já to mám s péčí o chodila komplikované :-) Strašně ráda chodím na pedikůru, ale zároveň nesnáším pocit vlhkých nohou po nanesení krému. Takže častěji si ji dělám doma, kdy nakrémované nohy zabalím do ručníku a hodinu se ani nehnu, aby se krém pořádně vsákl.
Www.siraelxy.blogspot.cz

Reply
avatar
27. mája 2018, 12:27 delete

uplne viem co myslis! A najhorsie je, ked ti nakremuje nohy (na konci pedikury) a potom chod domov :D s mastnymi nohami :D

Reply
avatar