Januárová päťkaOOOOOOOOOOOOOOOOOch to je týždeň! Nechcite ani vedieť :) ale viete čo? Namiesto sťažovania si dáme 5 poriadne parádnych vecí! Nechcelo sa mi točiť video s obľúbencami, tak som si povedala, že vám mojich 5 objavov aspoň poriadne odfotím a popíšem. Zachovala som si pravidlo z videí - máme tu z každého rožka troška a verím, že si každý niečo vyberie! 


Ak ma nejaký ten piatok sledujete tak viete, že diáre sú moja hlava. Neviem si predstaviť, že by som ich nemala - kde by som ukladala všetky tie informácie? Viem, že veľa ľudí si asi povie, do mobilu moja drahá, ako väčšina ľudí v roku 2019, ale viete čo, nie nie. Ja si potrebujem veci pekne plánovať, zapisovať, používať farebné perá, nálepky :) Je to taký môj relax. Kým niekto plánovanie neznáša, ja ho MILUJEM. A odkedy máme malú princeznú moje plánovacie skúsenosti sa ešte zväčšujú. Domácnosť, robota, cvičenie, blog, videá, lekári, rodina, kamaráti - niekde to plánov
ať treba. A tento rok mám super vychytávku! Rodinný plánovač! Kde boli takéto veci na Slovensku doteraz? 

Našťastie si dve šikovné baby povedali, že im niečo také chýba a dali dokopy tento šikovný plánovací diár. Zlatý poklad, pre každú plánovačku :)Nafotila som vám cca ako vyzerá a ak vás zaujal viete si ho objednať na ich facebooku: https://www.facebook.com/foamirandokonalyden/ . Diárik stojí 23,9 € ale ak im napíšete do správy, že ste ho videli u mňa stojí 21,9 €.Viete, koľko si fotím Améliu? OMG. Až podľa mňa choré množstvo :) A keďže som očividne mentálne 50tnička, okrem toho, že používam papierové diáre a plánovače poctivo si vyvolávam fotky. Cca raz za tri mesiace nazbieram niekoľko fotiek (predtým hlavne dovolenkové, teraz hlavne Améliine) a šup to s nimi vyvolať. A keď vyvolávate fotky potrebujete čo? FOTOALBUM! No a ono to inak nie je úplne ľahká misia..Nejaké majú v Tesco, nejaké v tých predajniach, kde si vyvolávate (tam dosť drahé inak) a veľký výber za super peniaze majú v https://www.faxcopy.sk/. Ja si tam objednávam albumy už roky a som fakt spokojná. Hlavne tieto majú v strede priestor na vloženie poznámky (pribalená), kde si napíšete, kedy fotka vznikla a čo na nej je. Potom síce zakladáte fotky tri hodiny, ale stojí to za to. Inak tie albumy tam majú rôzne :) nielen tieto s baby tematikou.


A poďme na tému jedlo :) V piatok som bola v Bille a počas státia v nenormálne dlhej rade, som bola pri regály s výpredajmi z Vianoc. A boli tam tieto krásne plechovky plné Panettone. Plechovka s hádam dvojkilovým Panettone stála v akcii 6,99 €. Dve veci :) to Panettone je brutálne dobré a ak ste dvaja vydrží vám hádam na raňajky na celý týždeň. Ak sa vám páči je ich tam ešte celkom dosť :)A pomaly ale isto prechádzame ku kozmetike! Ak si odmyslím moje tri dni v domácom väzení stále kočíkujeme o sto šesť :) A viete čo to znamená? Že, keď Amélia zaspí a ja som na mobile mám tak skrehnuté ruky až si nadávam, aká som hlúpa. No, ale aj tak to robím. A potom dôjdem domov a dám si môjho nového obľúbenca od Ziaja. Počuli ste o ich avokádovom kréme na ruky? Nie? Ja tiež! A aká škoda! Brutálne dobrý krém do tohto počasia za málo peňazí! Krémik vonia ako sladučká vanilka, má veľmi príjemnú stredne hustú konzistenciu a parádne rýchlo zasychá. Ruky vám budú voňať ešte hodinu a budete ňuchať po miestnosti, čo tak dobre vonia. Like, like, like!


A posledná vec! Dostali sme na Vianoce Woodwick sviečku, ktorá praská ako krb. No ako krb to nie je - to vám poviem rovno. Ale je to super! Sviečka má veľký plameň a vydáva reálne praskajúce zvuky. Vôňa rozvonia celú miestnosť raz, dva (ale to všetky Woodwick sviečky) a vôňa sa drží hodiny a hodiny. 

Vždy, keď si ju zapálime, niekto sa začne čudovať, čo za zvuk je to v obývačke - ale po čase si na to zvyknete a je to fakt veľmi príjemne. Je to inak podľa mňa super darček - pekný výber vôní, krásny dizajn a to praskanie proste poteší. Takže toto je moja januárová päťka :) ako som hovorila z každého rožka troška a hlavne plná super vecí :)

A čo vy? Čo dobrého ste objavili?
Previous
Next Post »

3 komentárov

Pre písanie komentárov
MONNIKA
AUTHOR
16. januára 2019, 22:15 delete

Nádherný plánovač!

Reply
avatar
17. januára 2019, 8:43 delete

pre mna su diare a planovace uplne zbytocne, vsetko si zapisujem do mobilu, alebo rychlo na nejaky papierik a potom odfotim :D zato woodwick ma celkom zaujala, ako hodnotis vonu v porovnani s yankee candle?

Reply
avatar
17. januára 2019, 21:18 delete

Janka - ja viem, že som v tomto úplná konzerva :) som zvedavá, či niekedy presedlám na techniku, alebo bude už navždy papierový typ :)

A čo sa týka tej sviečky :) dnes sa ma aj mamina pýtala. Neviem o tom, žeby mali Yankee praskacie sviečky (ale možno sa mýlim) a to praskanie je fakt príjemné a nezvyčajné. Čo sa týka samotnej vône podľa mňa je táto silnejšia a omnoho výraznejšia. Čo je v tomto prípade aj mierne na škodu :D lebo vôňa zeleného jablka mierne pripomína vôňu do ostrekovačov, takže náš byt po 5 minútach pálenia vonia ako čerstvo umyté čelné sklo v aute :)

Reply
avatar