Štvrť roka s HYCDnes si prvýkrát želám, aby ste sa nenechali inšpirovať mojím článkom, pretože aj tak o HYC-e vie už toľko ľudí, že je to niekedy otravné :) Ale nie (smiešky) práve naopak. Prvýkrát v živote som pochopila to, čo sa všade píše, že keď si nájdete záľubu v nejakom športe, stane sa z toho reálne váš koníček a nie utrpenie na, ktoré sa treba premáhať.HYC (alebo Hot Yoga Centrum) je jednoducho Yoga Centrum v Bratislave, kde sa cvičí neskutočne veľa druhov Yogy vrátane tej Hot. Nakoľko nemám rada teplo tej hot sa vyhýbam a užívam si tie ostatné, ktoré sa cvičia v dýchateľnom prostredí :) O HYCe som počúvala pomerne dlhé obdobie, ale bola to až moja šéfka, ktorá ma motivovala aby som tam reálne išla. Ak sa jej oplatí chodiť z Vajnor do Ružinova kvôli ,,nejakému" yoga centru, tak mne (keďže bývam asi 10 minút peši odtiaľ) to fakt stojí aspoň za vyskúšanie. 


A viete čo? Bola to láska na prvé zacvičenie :) Aby ste ma chápali, pravidelne cvičím už asi dva roky, ale donedávna to bolo pre mňa utrpenie a čisto zištná vec. Cvičenie bolo pre mňa cestou na to, aby som mohla jesť čo chcem v porciách, ktoré ma reálne zasýtia. Určite to nebola pre mňa žiadna záľuba a tobôž oddych. Čakala som na ten moment, ktorý mal prísť a premeniť povinnosť na záľubu ale nestalo sa. Teda stalo, keď som vymenila fitko za yoga centrum. Už niekoľko mesiacov chodím na yogu 4x do týždňa a vždy sa tam neskutočne teším a odchádzam zrelaxovaná a s čistou hlavou.

Ak si hovoríte, že v čom je HYC taký úžasný hneď vám poviem :)

1, Pekné prostredie
Pre niekoho blbosť a stačí mu funkčnosť, ale pre mňa nie. Nie je to smradľavá posilka, ale príjemný yoga house s priestrannými šatňami, milým personálom a pitím, ovocím a odličovačmi v cene. Vstupné je inak 5€ a viete si ho znížiť rôznymi permanentkami.2, Veľký výber yogy
Pred HYC-om som chodila dva roky pravidelne na Power Yogu, ktorá ma neočarila a preto som k yoge nemala vybudovaný nijaký vzťah. Tu som však zistila, že jóg je veeeľmi veľa druhov a je na vás, čo vás baví. Či meditačná Therapy Yoga, pomalá Relax Joga alebo Či-kung, o niečo dynamickejšia Hatha Joga alebo si trúfate na Aštangu. Nakoľko majú naozaj plný rozvrh vyberám si Yogy podľa mojej aktuálnej nálady a dňa, ktorý som mala :) 


3, Príjemní inštruktori
Budem zase porovnávať s mojimi predošlými skúsenosťami, ale moju predošlú jógu učila baba, ktorá chodila na FTVŠ a aj keď bola naozaj milá s jógou ako celkom to naozaj nič nemalo. Tu sú tie hodiny nielen o spevňovaní ale inštruktori sa do toho snažia dať aj jógové hodnoty, myšlienky a dávať tomu hlbší zmysel.


Úprimne som na seba strašne hrdá a som zo sebou fakt spokojná. Jednak, že fakt extrémne pravidelne a poriadne cvičím a jednak, že som konečne pochopila, čo sa všade píše :) Je to super pocit, keď si nájdete nové hobby, ktoré vám absolútne prečistí hlavu a ešte pre seba aj niečo robíte. Dve veci na záver :) Ak som vás nalákala odporúčam ísť vyskúšať až vo februári - teraz je na niektorých hodinách pomerne neznesiteľne pretože sa tam nahrnuli všetci ľudia s novoročnými predsavzatiami. A posledná vec - aj keď tento článok pôsobí ako absolútna reklama, fakt nie je :) Ja som len šťastná a spokojná, že som niečo našla a cieľom tohto blogu je posúvať dobré veci do sveta :)

Či to bude jóga alebo hocičo iné, len vám chcem povedať jedno - nevzdávajte to. Každý podľa mňa má to ,,svoje" cvičenie, ktoré ho fakt bude baviť, len tomu dajte čas a skúšajte. Yogu, spinning, zumbu, bicyklovanie hocičo :) Nikdy neviete, z čoho sa stane váš koníček :)

A čo vy? Cvičíte? Čo? Ako často? Kde? Baví vás jóga? Skúšali ste ju niekedy? Ktorá?
Previous
Next Post »

10 komentárov

Pre písanie komentárov
Anonymný
AUTHOR
20. januára 2017, 8:30 delete

Joga ma láka už veľmi dlho, ale nikdy som ju ešte neskúšala... Nakoľko nemam doma kľud, neviem vypnúť a sústrediť sa na cvičenie, ze by som to skúsila doma... To kde chodíš ty vyzerá veľmi lákavo :)
Ak sa môžem spýtať, čo si so sebou máš priniesť na cvičenie ? Treba aj tenisky ?
A kedy inak chodíš ty cvičiť, že či je to dobre ráno, alebo po obede alebo až na večer ;)
Ja som mala permanentku do fitka, ale to ma vôbec nebavilo a necítila som sa tam dobre, som väčšia a je joga fajn aj pre takéto :D ?

Reply
avatar
20. januára 2017, 9:42 delete

Ja by som sa doma urcite neprinútila to viem :/ Hyc je super v tom ze je tam neskutočne príjemná atmosféra od otvorenia dverí po koniec cvičenia :)
Co si musis priniesť - v podstate len oblečenie a uteracik. Ak ideš na hot jogu tak aj flašku vody.
Oni ti tam požičajú zdarma jogamatku, je tam voda, čaj nejaké ovocie a dokonca v šatni su odlicovace a fén.

Ak by si chcela neskôr kupit sama jogamatku tak ich tam predávajú rovnako aj oblečenie a zdravé snacky.
A kedy cvičiť? To je podla mna strasne individuálne. Ja som nočný človek a vstávať rano kvoli hocičomu je pre mna obrovský problem :) takze chodím na večerné jogy :) ale ak si ranný človek možno ti padne dobre rozcvička o 7 :) ak si este necvicila odporúčam zacat Basic jogou alebo relax jogou a ak sa chceš trochu ,,duchovne obrodiť " vyskúšaj therapy :)

Reply
avatar
20. januára 2017, 13:26 delete

Jeeeejo pekná záľuba aj keď mňa moc joga neláka, možno preto, že som ju ešte neskúšala a nemal ma kto namotivovať ako teba tvoja šéfka ;)
Ale zaujímavé, ze si spomínala, že zle správaš tuším, že ti tá joga nepomáha na toto tiež a hlavne na energiu :) možno keby si sa nakopla na to ranné cvičenie :)

Reply
avatar
20. januára 2017, 14:06 delete

Vidis možno, nikdy som si nespájala spojitosť s cvičením a mojim spánkom ale je uplne mozne ze odtiaľ vietor fúka :/ to rano je pre mna ale peklo, ale ze vazne obrovské peklo 😞

Reply
avatar
Cokinelle
AUTHOR
21. januára 2017, 11:12 delete

Jóga je skvelá a mne zo všetkých športov sedí asi najviac :) fitko ma tiež istú dobu bavilo ale akosi to potom vyprchá :D jóga je super v tom, že okrem toho fyzického mení človeka aj zvnútra :)

Reply
avatar
21. januára 2017, 11:59 delete

Presne, zamyslis sa vďaka nej nad vela vecami :)

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
21. januára 2017, 13:16 delete

Mňa teda jóga nikdy veľmi neokúzlila, hoci možno keby bola v takom peknom prostredí, bolo by to čosi iné. Ja som skôr na plávanie, korčuľovanie a bicykel :)

Reply
avatar
21. januára 2017, 21:02 delete

ja som začala chodiť na jógu cez leto, keď sa u nás cvičila v parku, a potom som mala pauzu..ale otvorilo sa tu nejaké nové joga štúdio a už tento týždeň sa tam chystám :) dúfam, že ma to bude držať aspoň tak ako teba :)
MakeUpByVeo

Reply
avatar
21. januára 2017, 21:03 delete

Prostredie a ľudia robia podľa mňa strašne veľa :) Ak by som túto jógu nevyskúšala a súdila by som len podľa predošlých skúseností povedala by som presne to isté :)

Reply
avatar
21. januára 2017, 21:25 delete

Tak moc držím palce, nech to robia poriadne a nájdeš si rovnako nové hobby :)

Reply
avatar