Piatok sviatok :) kde ho tráviť :)


Piatok sviatok :) No nie je to jedno z najlepších slovných spojení? Neviete si predstaviť ako strašne sa teším, že je dnes voľno a môžem si ho užiť do sýta. Tieto sviatky síce nikam nejdeme, ale plánujeme si ich užiť do sýtosti aj tak. Na pláne máme všetko k dokonalému oddychu - trochu domáceho leňošenia, trochu výletíkov a hlavne veľa dobrej nálady. 

Veľká Noc začala tak trochu už minulý týždeň kedy sa kade tade po Slovensku rozmohli veľkonočné trhy. My sme boli minulý víkend na jedných, ktoré sa konali v Dúbravke a aj napriek tomu, že veľkonočné moc neboli, boli fakt fajn. Pripomínalo mi to trochu akciu Sashe v tržnici, akurát bez vstupného a hipsterskej cenovej prirážky. Fotky z trhov si môžete pozrieť v dnešnom článku a dúfam, že z nich aspoň trochu pocítite super atmosféru, ktorá tam bola.Aj keď sa na Dúbravské trhy nedostanete, lebo to bola jedno-víkendová záležitosť nebuďte smutné, pretože v zálohe mám zopár tipov, ktoré sa oplatí navštíviť, ak ešte nemáte program a ste zo západného Slovenska.

1, Ak máte radi veľkonočné trhy úžasné sú v neďalekej Viedni. Vo Viedni ste autobusom za 15€ a presuniete sa do malého veľkonočného kráľovstva. Tak, ako to má Viedeň premakané počas Vianoc to má rovnako krásne aj počas Veľkej noci. Všade samé vajíčka, zajačikovia a kopec dobrého a tradičného jedla. 

2, Ak naopak chcete ísť od komercie úplne bokom a trochu si preluftovať hlavu, odporúčam urobiť si malú púť do pútnickej Mariánky. Len pár kilometrov od Bratislavy vás čaká magický les, do ktorého chodia ľudia z celého Slovenska aby si načapovali liečivú vodu a načerpali energiu, ktorá sa tam nachádza. My z Bratislavy to máme hneď za rohom a aj napriek tomu, tak veľa ľudí ešte nikdy nebolo. Je to krásna prechádzka a naozaj neskutočne čarovné miesto.

3, Tip číslo tri je môj osobný tip, ktorý idem sama v sobotu vyskúšať a je to návšteva historickej Šoprone. Toto krásne maďarské mesto sa nachádza necelých 100km od Bratislavy a je to druhé historicky najbohatšie mesto v celom Maďarsku. Po ceste stihnete ešte aj Neziderské jazero, takže o výlet plný zážitkov máte postarané. 

4, A ak sa vám nikam nechce aj leňošenie doma je úplne v poriadku :) S dobrou knihou alebo dobrým filmom si oddýchnete rovnako dobre a načerpáte energiu na nasledujúce týždne :)Musela som vám inak odfotiť aj môj obľúbený kabátik, ktorý som si ukoristila minulý rok vo výpredajoch v Zare a je to moja úplná srdcovka. Strašne sa mi páči palmičkový motív a príde mi super jarný a super veselý. Okrem toho mi nedá nespomenúť aj krásny náhrdelník, ktorý som dostala zo stránky http://womanology.sk/ a neviem sa ho nabažiť. Neskutočne ľahko sa kombinuje a vyzerá veľmi pekne. Mix pastelových, jarných farieb spolu s tým veľkým modrým kruhom, kde je zaliate pierko je potešenie pre moje oči. Tie veľké náhrdelníky, to je proste moje :) Po minulom týždni sa bohužiaľ mierne ochladilo, čiže palmičkový kabátik išiel naspäť do skrine, ale ono sa to teplo vráti ani sa nenazdáme a zase nám bude liezť na nervy :)

Dúfam, že si sviatky poriadne užijete a v nedeľu vás čaká líčenie video, ktoré vás pripraví na mokrý pondelok :) Bude to celkom sranda, tak si ho nenechajte ujsť nech som zo seba nerobila ťuťu len tak pre nič za nič :)

A čo vy a sviatky? Kam sa chystáte? Máte nejaký ďalší tip na jedno-dňový výlet?
Previous
Next Post »

11 komentárov

Pre písanie komentárov
Johanka
AUTHOR
14. apríla 2017, 16:08 delete

Na fotkách ti to strašně sluší, kabátek je vážně šik :).
Věřím, že velikonoční trhy jsou krásně a ty fotky do dokazují...kdybych nebyla líná, možná bych na nějaký výlet i vyjela/vyšla, ale vymlouvám se na maturitu, která mě čeká (i když nějak tuším, že přes tyto prázdniny zase nic neudělám :D).

Reply
avatar
kuku lienka
AUTHOR
14. apríla 2017, 20:27 delete

Baby hlasujme za našu Biancu :)))

https://blogerroka.sk/2017/bianca-principessa/?status=approved

Reply
avatar
15. apríla 2017, 20:05 delete

podľa mňa po maturite úplne ožiješ a budeš chcieť byť všade inde len nie doma :)

Reply
avatar
15. apríla 2017, 20:06 delete

Kuku dakujem ty si uplne zlaticko! Avsak aby som bola ferova, kludne daj hlas niekomu inemu, pretoze sa do sutaze Bloger Roka nezapajam :)

Reply
avatar
Pampeliška
AUTHOR
15. apríla 2017, 20:59 delete

áááááááách, tvoja kabelka je úžasná!
aj článok je super, aj náhrdelník, aj všetko - ale tá kabelka, tá je nedostižná :-)

Reply
avatar
MONNIKA
AUTHOR
15. apríla 2017, 21:09 delete

Jé tak to je super. Určitě bych si tam něco vybrala :)

Reply
avatar
15. apríla 2017, 22:19 delete

Dakujem :) :) :) a este je aj super praktická pretoze do nej narvem fakt fskt vsetko :)

Reply
avatar
15. apríla 2017, 22:20 delete

Na prázdno sa nedalo odísť :)

Reply
avatar
kuku lienka
AUTHOR
16. apríla 2017, 20:04 delete

Škoda, ale tak isto máš na to svoj dôvod, ale ja ten hlas neľutujem, že som ho venovala tebe :)

Reply
avatar
16. apríla 2017, 21:55 delete

aj tak dakujem a moc moc si to cenim :)

Reply
avatar
Kate P.
AUTHOR
17. apríla 2017, 13:55 delete

Nikdy jsem na velikončních trzích nebyla, ale lákalo by mě to. Ani nevím, že jsou ve Vídni a to na vánoční občas jezdíme.:) Outfit moc pěkný, kabátek se mi líbí a sluší ti.:)

Somethingbykate

Reply
avatar