Prírodný deodorant

Som naozaj vďačná za každý e-mail, ktorý mi od Vás chodí a vždy Vám na ne neskutočne rada odpoviem. Ak by som mala urobiť štatistiku Vašich otázok, ktoré mi chodia, najčastejšie sú to tri - Lumea, tip na dobrý prírodný deodorant a moje názory na vlasovú hennu. O Lumei som toho napísala už myslím, že dosť, hennu som doposiaľ nikdy neskúšala a stále som ešte len vo fáze odhodlávania sa, a recenziu na prírodný deodorant Vám môžem konečne dnes napísať. Po veľmi dlhom čase som konečne našla stránku, ktorá ma jednak super výber a jednak super ceny.
Prírodné deodoranty sú podľa mňa asi najobľúbenejší tovar z prírodnej kozmetiky a preferujú ich aj ľudia, ktorí si inak na prírodnú kozmetiku nepotrpia. V poslednej dobe sa na internete objavilo veľa správ o škodlivosti klasických sprejov či guličiek a preto práve prírodné deodoranty slúžia ako zdravá alternatíva proti poteniu. Zo zdravotnej stránky ich hlavná výhoda spočíva najmä v tom, že nenarúšajú prirodzené fungovanie potných žliaz a neobsahujú alkohol. Sú teda vhodné aj pre citlivú pleť, či pokožku po holení.


Prírodný deodorant, ktorý momentálne používam ja je zo stránky www.bior.sk a je to Kryštálový deodorant nemeckej značky Sante. Sante patrí medzi veľmi veľké značky, ktoré sa zaoberajú prírodnou kozmetikou a má veľmi široký sortiment. Značka má sama o sebe kopec bio certifikátov a hádam ešte viac fanúšikov, ktorých recenzie sú aspoň pre mňa dobrými radami k nákupu. Zrovna tento Kryštálový deodorant patrí medzi ich najpredávanejšie produkty a preto som  sa veľmi tešila na to, čo mi dojde.
Deodorant má veľkosť 50ml a má pekné sklenené balenie - bielo/priesvitné, ktoré na mňa osobne pôsobí tak jemne, čisto. Je vidno, že samotná tekutina je číra, čo je super, nebolo potrebné pridávať zbytočné farbivá. Čo sa samotnej vône deodorantu týka, je trochu divná. Nenapíšem Vám, že necítim absolútne nič, pretože keď deodorant ovoniam je tam cítiť akoby nejaký slaný podton. Tá slaná vôňa je však veľmi slabá a pod pazuchami nie je cítiť, pravdepodobne vyprchá alebo sa nejako skamaráti s pokožkou. Deodorant inak funguje ako všetky ostatné, proste si ho nanesiete ráno a nebudete smrdieť. Ja sa síce neholím, ale skúšala som ho po použití Lumei (kedy je pokožka citlivá) a neštípe, nič sa nedeje.


Nakoľko sa medzi Vami nachádzajú určite väčší odborníci na zloženie výrobkov, ako som ja, odfotila som Vám jeho zložky:Inak cena deodorantu je okolo 6 eúr, čo je podľa mňa naozaj fajn cena, nakoľko viac stojí drogériová Rexona. Dúfam, že som aspoň nejakej časti z Vás urobila radosť a možno našla nejaký dobrý výrobok na každodenné používanie.

A čo Vy? Bojíte sa účinkov drogériových deodorantov? Mali ste niekedy nejaký prírodný? Láka Vás?
Previous
Next Post »

18 komentárov

Pre písanie komentárov
4. decembra 2013, 1:38 delete

Naozaj dobry clanok, deodorant ma zaujal a ako si napisala cena je fajn. Idem kuk stranku :)

Reply
avatar
In your face!
AUTHOR
4. decembra 2013, 6:27 delete

Já na tu přírodu v tomhle směru nejsem, potím se s nima jako prase :D.

Reply
avatar
4. decembra 2013, 9:06 delete

Ďakujem :) je naozaj super a tá cena, je výborná!

Reply
avatar
4. decembra 2013, 9:06 delete

juj tak to je blbé :( hlavné je nájsť si nejaký, ktorý splní všetky funkcie :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
4. decembra 2013, 9:52 delete

Ako pises o Sante som citala na zahranicnych blogoch, nevedela som, ze je aj u nas.. Dakujem

Reply
avatar
4. decembra 2013, 10:01 delete

Tak som rada, že som priniesla novú infošku :)

Reply
avatar
Kris(týnka)
AUTHOR
4. decembra 2013, 13:29 delete

jééé tak tehle si pořídím po svým laveráckým deodorantu, děkuji za přírodní tip!

http://oprirodnikosmetice.blogspot.cz/

Reply
avatar
4. decembra 2013, 14:40 delete

Já jsem skoro u všech výrobků skeptická, co v tom asi je a jestli mi to nic neudělá. :D Ještě se mi ale nikdy nic nestalo a když je to navíc přírodní kosmetika, jsem tím víc klidnější. O této značce jsem ještě neslyšela, ale určitě se po ní podívám, protože z tvého hodnocení vypadá fajn. :)

http://shades-of-silvie.blogspot.cz/

Reply
avatar
4. decembra 2013, 14:57 delete

Mne sa našťastie tiež ešte nikdy nič nestalo (alebo to aspoň nebolo také hrozné, že by to vo mne zanechalo nejaké zlé spomienky), a tak skúšam v podstate bezhlavo :) Ale ako píšeš pri prírodnej kozmetike podľa mňa obzvlášť nič nehrozí a o to viac ak má toľko certifikátov :)

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
4. decembra 2013, 16:27 delete

Ja som teraz najnovšie kúpila deodorant na sashe.sk, ale stále pokračujem v hľadaní toho pravého prírodného deodorantu. Možno tento konečne bude ten pravý? :)

Reply
avatar
4. decembra 2013, 21:11 delete

Na Sashe majú aj deodoranty? To potom ten predajca vyrába doma?

Reply
avatar
Bella
AUTHOR
5. decembra 2013, 11:44 delete

Já kuličkové nemám ráda :-(

Stylová Giveaway

Reply
avatar
6. decembra 2013, 8:42 delete

ja striedam, raz tak raz tak :)

Reply
avatar
Tereza S
AUTHOR
8. decembra 2013, 12:38 delete

Na to, že kuličkové používám mám minumálně a raději mám spreje, mě tento úúúplně zaujal ♥! Úžasně napsaný!!

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
22. septembra 2014, 14:03 delete

a nesmrdí vám ten deodorant Sante? Ja som si ho kúpila, ale vyslovene mi smrdí :/

Reply
avatar