Kostihoj - buď po domácky alebo z lekárne


Nechcem aby to vyznelo, že je môj snúbenec ako dôchodca, ale ak žijete s niekým, kto má problémy s chrbtom, tak si vytvoríte doma celkom slušnú výbavu podporných mastičiek, ktoré vám pomáhajú so všakovakými problémami. Poznáte to, ako sa hovorí - športom k trvalej invalidite. Snúbenec hral 15 rokov vodné pólo a náročné tréningy sa na ňom a najmä na jeho chrbte podpísali dodnes, takže z času na čas sa stane, že len tak, či pri nejakom (hoc aj ľahkom) športe sa chrbát, či koleno ozve aj keď je dvadsiatnik. Na jednu stranu to nie je nič vážne, voľnopredajné mastičky zatiaľ skoro vždy pomohli, ale na druhú stranu je to oštara, že sa človek po pár hodinách bicyklovania bojí následkov.


Ak ste ako on, alebo máte doma niekoho, kto zvykne mať problémy s chrbtom či inými časťami tela možno vás zaujme dnešná recenzia na špeciálny hrejivý krém od Allga San. Ak ste zdravé ako rybičky uvidíte sa zajtra pri niečom omnoho viac kozmetickom.


Allga San Mobil Creme obsahuje kostihojový extrakt ktorý je vhodný ako podpora pri namáhaní chrbta či svalov. Ak vás trápia takéto bolesti pravdepodobne pre vás kostihoj nie je žiadna novinka - na mnohých fórach sa označuje za najdôležitejšiu bylinu, ktorú nám príroda nadelila. Tinktúru si tí šikovnejší z nás vedia pripraviť sami doma ak si kostihoj nazbierajú (rozdrvené listky priložené ako teplá kaša, alebo prikladaním sparených listov) a tí menej šikovní si kúpia prípravok, ktorý ho obsahuje. Kostihoj sa hojne využíva v boji proti reumatizmu, kĺbovým opuchom, vyvrtnutiam, bolestiam z prepracovanosti.


My sme teda zvolili tú kúpenú verziu, ktorá sa používa len tak, že ju natrete alebo vmasírujete ráno a večer na postihnuté miesto. Krém má príjemnú, ľahkú konzistenciu a veľmi dobre sa s ním pracuje. Tak ako skoro všetky Allga San výrobky má príjemnú mentolovo/ihličnanovú vôňu, ktorú ja osobne zbožňujem (aj keď našťastie len v úlohe maséra). My doma používame hrejivé krémiky pravidelne a vždy veľmi dobre pomohli, takže za nás (hlavne za snúbenca)môžem len a len odporučiť. Ale skôr vám želám, aby ste si ich nemuseli kupovať a boli ste zdravé.


Cena krému sa pohybuje do 6€, čo je zase taký priemer (verte máme toho doma viac :/ Ako som už písala nech máte leto skôr pekné, kľudné a bez bolesti.

A čo vy? Ste zdravé? Chrbát,kolená slúžia ako majú? Robili ste niekedy nejaký šport, ktorý vás ,,poznačil?"
Previous
Next Post »