Matis Sensibiotický krém


Od pôrodu som si kompletne zmenila moju pleťovú, telovú starostlivosť a dokonca aj parfémy. Ku všetkému sa postupne dostaneme :) Všetky zmeny boli plánované a nachystané na poličke :) akurát som bola neskutočne rada, že mi reálne vyšlo, že som domíňala pleťové krémy. Nerada nechávam otvorené pleťové krémy s tým, že mi potom nejaké obdobie stoja na poličke, kým sa k nim vrátim ale teraz mi to všetko vyšlo tip top, takže som nemusela byť smutná. Krém, na ktorý som sa obzvlášť tešila, bol môj nový denný krém (a spolu s ním aj odličovač, ale k tomu sa dostaneme neskôr). Po dôkladnom dumaní som si ako denný krém vybrala Matis Sensibiotický krém - ktorého cieľom je ochrana bioflóry citlivej pleti. Ja som hľadala primárne nejaký krém pre citlivú pleť - pretože som nevedela, čo mi pôrod urobí s pokožkou. Keď si vezmem ako mi ju tehotenstvo skrášlilo, netrúfam si povedať, čo sa stane teraz a krémom pre citlivú pleť človek nikdy vedľa nešliapne. 
Navyše tento obsahuje samé zaujímavé zložky - a vedela som, že má super konzistenciu, ktorá bude pekne spolupracovať s make-upom. 


Samotný krém je popravde ďaleko nad moje očakávania. Balený v peknom ružovom obale a následne ružovo/striebornom tégliku - ktorý síce vyzerá mohutne, ale má 50ml. Po otvorení vás čaká pekný ružový krémik s pomerne výraznou citrusovou vôňou. Poviem vám, že tá vôňa je ráno neskutočne príjemná a dokonca aj jemne vzpruží. Krém má úplne skvostnú konzistenciu - je stredne hustá, ale zasychá do zamatovo hebka a pokožka je po ňom taká jemnučká, že by ste si ju najradšej stále hladkali :) Ako som spomínala, veľmi dobre spolupracuje s make-upom - ktorý potom vyzerá ako keby ste mali podkladovú bázu a nie ,,obyčajný" denný krém. Pokožka je krásne hydratovaná celý deň a vôbec nepne, ani sa nesuší.


Okrem tohto krémiku mám ešte jemnú čistiacu emulziu z rovnakej sady. Zase musím povedať, že emulzia má krásne ružové balenie - ktoré je nielen pekné, ale aj praktické, pretože má pumpičku. Použitie je extrémne jednoduché - dáte si dve pumpičky emulzie do končekov prstov a jemnou masážou odstránite zvyšky make-upu. Následne si zoberiete navlhčený uteráčik a jednoducho zotriete make-up aj zvyšky emulzie. Je to podľa mňa ten najefektívnejší spôsob - pretože je to rýchlejšie (a šetrnejšie voči prírode ako míňať bazilión vatových tampónikov) a podľa mňa aj precíznejšie.
Emulzia má príjemnú gelovú konzistenciu a rovnako krásnu vôňu ako krémik, akurát by som povedala, že o čosi menej výraznejšiu. Objem je 200ml.Priznám sa, že som nevedela, či tu cena potvrdí kvalitu, ale vďakabohu potvrdila. Krémik stojí 66 € a treba mať pri ňom v merku, že ho stačí strašne máličko, takže verím a dúfam, že mi vydrží dlho (dozviete sa v spotrebovaných). Odličovacia emulzia stojí okolo 33 €.


A čo vy? Zmenili ste si s príchodom jesene vašu pleťovú/telovú starostlivosť? Tešíte sa, že je jeseň?

Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
Anonymný
AUTHOR
26. septembra 2018, 20:39 delete

dnes som na neho pozerala vo fann a byt o par eur lacnejsi kupujem

Reply
avatar