Ako si urobiť melír alebo svetlé vlasy sama doma


Tento článok som chcela napísať ešte v lete ale úplne som na neho zabudla a tak si hovorím, že lepšie neskôr ako nikdy a máte ho tu dnes. Na jar som pomerne veľa článkov venovala odfarbovaniu mojich vlasov, ktoré boli v zime takmer čierne. Pravda je taká, že tmavohnedá/čierna je síce veľmi pekná farba, ale má tendenciu veľmi rýchlo omrzieť. A potom nastane tá zábava. Buď si môžete ísť farbu stiahnuť ku kaderníčke, alebo to skúšať blond farbami doma (A nič to neurobí) alebo si pozrite fóra a dočítate sa, že nie je lepší výrobok ako sťahovač farby Colour B4 (recenzia tu:klik). Nemôžem povedať, že by mi to stiahlo úplne farbu alebo urobilo mi to z vlasov aspoň hnedé, s ktorými sa dalo niečo robiť. Potom, čo som si vlasy zjednotila stredne hnedou farbou som ich chcela mať na leto svetlejšie a tak som sa rozhodla vyskúšať domáci melír od Palette Deluxe, ktorý mal na internete najlepšie recenzie.


Melír obsahoval farbu, činidlo, melírovaciu čiapku, špachtľu a štetec na nanášanie. Ja som  farbu nanášala rukami, nakoľko som nechcela klasický tenký melír alebo skôr niečo na spôsob ombre t.j. svetlejší spodok. Povedala som si, že buď to vyjde a bude to ok, alebo ich proste zase prefarbím.Čo sa týka postupu, bol rovnaký ako u všetkých farieb - zmiešali ste činidlo s farbou, naniesli na vlasy a počkali pol hodinu. 
Farba ma na pokožke mierne svrbela, ale nič, čo by sa nedalo prežiť.

 A výsledok?Vlasy melír zosvetlil poriadne, určite viac ako som čakala. V lete to bolo veľmi pekné, keď boli vlasy vo vrkoči alebo natočené, pôsobili tak pekne zlatisto s medenými odleskami. 

Inak tento článok je vlastne aj taká malá rozlúčka s dlhými vlasmi (z ktorých mi išli nervy rupnúť posledné dva mesiace). Dnes o pol piatej ma čaká kaderníčka a chystám sa na novú farbu a určite skrátenie. Predpokladám, že dám dole tak 10-15cm a asi nejakú tmavšiu hnedú. Teraz mi zase lezie na nervy tá svetlá. Vlasy a ženy - to je podľa mňa  večný boj :))

Ak si chcete teda zosvetliť vlasy alebo skúsiť si doma urobiť melír Palletku určite odporúčam. Ak by som farbu nechala dlhšie bola by ešte svetlejšia, ale mne sa to takto orieškovo páčilo. Farba sa nevymývala ani vlasy nijako extrémne nezničila a stála v drogérke okolo 5 €.

A čo vy a vlasové experimenty? Skúšate? Plánujete nejakú zmenu vlasov?


Previous
Next Post »

15 komentárov

Pre písanie komentárov
25. septembra 2015, 10:04 delete

Já na to nemám odvahu dělat si něco sama doma :) Ale přes jaro a léto jsem měla ombré od kadeřnice, teď na zimu jsem zas trochu ztmavila :)

Ili Libertad

Reply
avatar
Alea
AUTHOR
25. septembra 2015, 11:59 delete

Já experimentovala v červnu s hennou. Měla jsem úplně zářivou oranžovou :) Teď mám takovou umírněnou zrzavou, ale uvidím, co se mi povede příští týden namíchat :)

Reply
avatar
Cotton Latte
AUTHOR
25. septembra 2015, 13:50 delete

Barva vypadá moc hezky :) Mě už taky dlouhé vlasy štvaly, takže jsem ušmikla dobrých 10cm a teď jsem neskutečně spokojená, takže jen do toho! -L

Reply
avatar
25. septembra 2015, 16:50 delete

O mas krasne vlasy, ale ja bych do toho nesla :))

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
25. septembra 2015, 17:42 delete

Tak já musím říct, že se ti to velmi povedlo. Melír je vyšší dívčí a kolikrát člověk vypadá jak zebra i když jde od kadeřníka. Vlasy jako vyšisované od sluníčka jsou moc hezké.

Reply
avatar
25. septembra 2015, 18:00 delete

Ja sa ti nedivím človek nikdy nevie ako to dopadne :/

Reply
avatar
25. septembra 2015, 18:00 delete

Drzim palce aby si namiesala podľa svojich predstáv :)

Reply
avatar
25. septembra 2015, 18:01 delete

Tak dúfam že aj ja budem spokojná :)

Reply
avatar
Alex B
AUTHOR
25. septembra 2015, 19:35 delete

Vyzerá to skvelo! :)

Reply
avatar
Genevra
AUTHOR
25. septembra 2015, 20:42 delete

Já si teď nedávno také dopřála změnu. Změnila jsem barvu vlasů z blond na měděnou a jsem velmi spokojená. :-)
welcometomyworld

Reply
avatar
26. septembra 2015, 10:37 delete

Ale zase 10centi neni tak vela :)

Reply
avatar
26. septembra 2015, 10:38 delete

Človek niekedy fakt potrebujem zmenu! Ta tvoja bola ešte väčšia ako moja :)

Reply
avatar
Romča
AUTHOR
26. septembra 2015, 23:47 delete

Mala si vlásky v lete náderné, vyzerajú ako podfarbené zlatou, no veľmi sa mi páči výsledok tej farby! Ale tebe pristane takáto presietená farba aj tmavohnedá a znova musím obdivovť hustotu tvojich vláskov, bo na teba sa teda rozhodne nechytám!!
Inak máš pravdu, ženy a vlasy - to je večný boj, hlavne v mojom prípade :D No rozhodla som sa, že si vlasy nechám svoje stredne plavé a posledné, čo som s nimi robila bolo, že som si ryšavé a melírové konce prefarbila na moju pôvodnú farbu a dlho s nimi nič neplánujem, ani strihať. Liezlo mi na nervy, že zrzka je v dnešnej dobe asi každá štvrtá, ale sľubujem, že keď nájdem farbu, s ktorou budem vyčnievať z davu tak ako som zvyknutá, tak si ju na hlavu isto-iste vylejem :D (a potom ma budete volať teta vodníková :D :D :D)

Reply
avatar